HaberlerGündemPervari'de kar yağışı nedeniyle araçlar yolda mahsur kaldı

Pervari'de kar yağışı nedeniyle araçlar yolda mahsur kaldı

Siirt'in Pervari ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle zincir takmadan yola çıkan çok sayıda araç, mahsur kaldı.

Pervari'de kar yağışı nedeniyle araçlar yolda mahsur kaldı

Özellikle Şirvan ve Pervari bölgesinde kar yağışıyla birlikte etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle görüş mesafesi düşerken, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Siirt İl Özel İdaresi Hizmetleri Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe genelinde kapanan köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Siirt’in ilçelerinde görülen yoğun kar yağışı nedeniyle kuvvetli fırtına, çığ tehlikesi, ulaşımda aksaklığa karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Açıklamanın devamında ise mevcut kar katmanının üzerine, beklenen kuvvetli yağışların gelmesi ve beklenen kuvvetli rüzgâr ve fırtınadan dolayı eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER