HaberlerGündemPervari'de aniden bastıran mevsimin ilk kar yağışında mahsur kalan araçlar kurtarıldı

Pervari'de aniden bastıran mevsimin ilk kar yağışında mahsur kalan araçlar kurtarıldı

Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Geçittepe köy yolunda mevsimin ilk kar yağışı sonrası mahsur kalan araçlar, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Pervari'de aniden bastıran mevsimin ilk kar yağışında mahsur kalan araçlar kurtarıldı

Akşam saatlerinde aniden bastıran kardan ötürü yolda mahsur kalan araç sahiplerinin ihbarı üzerine harekete geçen İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri araçları yaklaşık bir saat süren çalışma sonucunda kurtardı.

Pervari İlçesine bağlı Geçittepe köy yolunun yaklaşık 20 köy ve mezraya bağlantı sağladığını açıklayan Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, “Karla mücadele çalışmamız başlamış bulunmaktadır. Yılın ilk karı Pervari İlçesi Geçittepe yoluna düştü. Geçittepe köy yolumuz grup köy yolumuzdur, 20 köy ve mezralara ulaşımın sağlandığı yoldur. Bundan dolayı bu yol büyük önem arz etmektedir. Yolun kapanması ile ilgili gelen ihbar üzerine ekiplerimiz grup köy yolu olan Geçittepe’ye sevk edildi ve yaklaşık 5 aracı kurtararak yolun ulaşıma açılmasını sağladılar. Şu ana kadar diğer ilçelerimizde herhangi bir sıkıntı yok ancak olması durumunda ise ekiplerimiz anında müdahale için hazır bekliyorlar” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER