HaberlerGündem"PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulaması devam edecek

"PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulaması devam edecek

1 Mart'a kadar olan yurt dışından gelenlerin "PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulamasına yeni bir karar alınıncaya kadar devam edileceği bildirildi.

"PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulaması devam edecek

Covid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında sınır kapılarından Türkiye'ye girenlerin "PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulamasına geçen yıl 30 Aralık tarihinde başlanmış ve 1 Mart tarihine kadar uygulanması kararlaştırılmıştı.

"PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulamasına göre; Türkiye'ye dışarıdan gelenlerin negatif test ibraz etme zorunluluğu bulunuyor. 72 saat içerisinde yapılmış ve negatif PCR testi ibraz edemeyenler, geldikleri yerlere geri dönebildikleri gibi Türkiye'de konaklayacaklarını beyan ettikleri adreste karantinaya da alınabiliyor.

Konaklayacak yeri olmayanlar ise Sağlık Müdürlüğünün göstereceği yerlerde karantinaya yerleştiriliyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER