HaberlerGündemPalu ve Kovancılar içme suyu projesinde çalışmalar sürüyor

Palu ve Kovancılar içme suyu projesinde çalışmalar sürüyor

Hamzabey Barajından, Palu ve Kovancılar ilçelerinin içme suyu ihtiyacını 2050 yılına kadar karşılayacak olan projeyle ilgili yapılan çalışmalar DSİ tarafından tüm hızıyla devam ediyor.

Palu ve Kovancılar içme suyu projesinde çalışmalar sürüyor

Elâzığ il merkezi, Palu, Kovancılar ilçeleri ile merkeze bağlı Yazıkonak, Mollakendi, Yurtbaşı ve Akçakiraz belde belediyelerinin içme ve kullanma suyunu karşılayacak olan Hamzabey Barajı ile Elazığ İçmesuyu İsale Hattı yapımları tamamlanarak hizmet vermeye başladı.

İçmesuyu İsale Hattından branşmanla alınacak ham su arıtılarak Palu ilçesine saniyede 20 litre, Kovancılar ilçesine saniyede 25 litre olmak üzere ilçelere yılda 1,42 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temini sağlanacak.

Palu ilçesinde yapılacak olan Arıtma Tesisi ihalesinin 24 Şubat tarihinde gerçekleştirildiğini belirten DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "İhale sürecinin tamamlanmasını müteakip imalatlara başlanacaktır. Toplam 4 bin metreküp/gün kapasiteli arıtma tesisin tamamlanması ile Palu ve Kovancılar ilçelerinin 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER