HaberlerGündemPalu ve Kovancılar içme suyu projesinde çalışmalar sürüyor

Palu ve Kovancılar içme suyu projesinde çalışmalar sürüyor

Hamzabey Barajından, Palu ve Kovancılar ilçelerinin içme suyu ihtiyacını 2050 yılına kadar karşılayacak olan projeyle ilgili yapılan çalışmalar DSİ tarafından tüm hızıyla devam ediyor.

Palu ve Kovancılar içme suyu projesinde çalışmalar sürüyor

Elâzığ il merkezi, Palu, Kovancılar ilçeleri ile merkeze bağlı Yazıkonak, Mollakendi, Yurtbaşı ve Akçakiraz belde belediyelerinin içme ve kullanma suyunu karşılayacak olan Hamzabey Barajı ile Elazığ İçmesuyu İsale Hattı yapımları tamamlanarak hizmet vermeye başladı.

İçmesuyu İsale Hattından branşmanla alınacak ham su arıtılarak Palu ilçesine saniyede 20 litre, Kovancılar ilçesine saniyede 25 litre olmak üzere ilçelere yılda 1,42 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temini sağlanacak.

Palu ilçesinde yapılacak olan Arıtma Tesisi ihalesinin 24 Şubat tarihinde gerçekleştirildiğini belirten DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "İhale sürecinin tamamlanmasını müteakip imalatlara başlanacaktır. Toplam 4 bin metreküp/gün kapasiteli arıtma tesisin tamamlanması ile Palu ve Kovancılar ilçelerinin 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER