HaberlerGündemPalu Müftülüğünden İdlib’e yardım

Palu Müftülüğünden İdlib’e yardım

Elazığ Palu Müftülüğü, Suriye’nin İdlib kentinde çadırda yaşayanlara bir ev bedeli olan 9 bin TL para yardımını toplayıp Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile gönderdi.

Palu Müftülüğünden İdlib’e yardım

Palu Müftüsü Ayet Usta’nın organize ettiği yardım çalışmasına müftülük çalışanları, imam ve müezzinler katıldılar.

Çadırda yaşayan mağdur ve mazlum Suriyelilerin yanında olduklarını belirten Palu Müftüsü Ayet Usta, şunları söyledi:“Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye'de çadırlarda zor şartlarda yaşayan ailelere yönelik Türkiye geneli başlatılan yardımlar devam etmektedir. Biz de Palu Müftülüğü olarak hocalarımızla aramızda bir nebze de olsa yardım edebilmek adına imamlarımız ve müezzinlerimizle şahsi olarak 9 bin TL yardımda bulunduk. Hocalarımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederim. Bir konutun bedeli 8 bin 500 TL idi. Allah razı olsun. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin, hayırlı hizmetler nasip eylesin.”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER