HaberlerGündemPalu Müftülüğünden İdlib’e yardım

Palu Müftülüğünden İdlib’e yardım

Elazığ Palu Müftülüğü, Suriye’nin İdlib kentinde çadırda yaşayanlara bir ev bedeli olan 9 bin TL para yardımını toplayıp Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile gönderdi.

Palu Müftülüğünden İdlib’e yardım

Palu Müftüsü Ayet Usta’nın organize ettiği yardım çalışmasına müftülük çalışanları, imam ve müezzinler katıldılar.

Çadırda yaşayan mağdur ve mazlum Suriyelilerin yanında olduklarını belirten Palu Müftüsü Ayet Usta, şunları söyledi:“Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye'de çadırlarda zor şartlarda yaşayan ailelere yönelik Türkiye geneli başlatılan yardımlar devam etmektedir. Biz de Palu Müftülüğü olarak hocalarımızla aramızda bir nebze de olsa yardım edebilmek adına imamlarımız ve müezzinlerimizle şahsi olarak 9 bin TL yardımda bulunduk. Hocalarımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederim. Bir konutun bedeli 8 bin 500 TL idi. Allah razı olsun. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin, hayırlı hizmetler nasip eylesin.”

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER