HaberlerGündemÖzhaseki: Allah kimseyi vatansız etmesin

Özhaseki: Allah kimseyi vatansız etmesin

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, belediye üst düzey yöneticileri ile iftarda bir araya geldi. İftar programına eşi Neşe Özhaseki ile katılan Özhaseki, Gazze'de yaşanan duruma dikkat çekerek, "Allah kimseyi vatansız etmesin" dedi.

Özhaseki: Allah kimseyi vatansız etmesin
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, belediye üst düzey yöneticileri ile iftarda bir araya geldi. İftar programına eşi Neşe Özhaseki ile katılan Özhaseki, Gazze'de yaşanan duruma dikkat çekerek, "Allah kimseyi vatansız etmesin" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, mesai arkadaşları ile yaptığı iftarın ardından öncelikle Türkiye ve dünya gündemine ilişkin görüşlerini dile getirdi. Ülkemizde bir huzur ortamının bulunduğunu; ancak yaşadığımız coğrafya için aynı durumun söz konusu olmadığını ifade eden Başkan Özhaseki, "İsrail bir taraftan Gazze'de vahşete, çocukları öldürmeye devam ediyor. Çocukların ölürken şehadet getirdiklerine tanık oluyoruz. Bir taraftan Suriye'de zalim bir adam zulmetmeye devam ediyor. 5 milyondan fazla insan evini yurdunu terk etmiş Suriye dışında yaşıyor. Kayseri'de bile şu anda sayıları 20 bini buldu. Allah kimseyi vatansız etmesin. Tüm bunları görerek kaygısız bir şekilde evimizde oturamayız. Çünkü bizler Müslümanız. Ne geliyorsa elimizden yapmalıyız. Rabbim bugünler hürmetine bizlere birlik, huzur versin ve bu vahşet son bulsun" şeklinde konuştu.

"HERKESİN KATKISI VAR"

Konuşmasında, Kayseri'de yapılan belediye yatırımlarıyla ilgili değerlendirmeler de yapan Başkan Mehmet Özhaseki şöyle devam etti: "Geçmişte raylı sisteme, Yamula Barajı'na, stadyuma, doğalgazın dağıtılmasına ve daha pek çok projeye izin verilmiyordu. Allah'a hamdolsun AK Parti iktidarı ile birlikte hangi projeye elimizi attıysak izin aldık ve yaptık. Şu oturduğumuz Harikalar Diyarı'nda bile 750 dönüm hazine arsası var ve eskiden olsa bize vermezlerdi burayı. Dolayısıyla şu güzelliği yaşatmazlardı. Erciyes'te Kayseri'nin geleceği olan bir proje var. 26 milyon m² araziyi bize verdiler. Eskiden olsa bize onay verilmezdi. Bizler birlikte iyi işler yapıyoruz. Şunu bilinki, birlikte yaptığımız bu işleri gelecekte çocuklarınıza, torunlarınıza anlatacaksınız."

İLGİLİ HABERLER

Türkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptı
SIRADAKİ HABER