HaberlerGündem(özel Haber) Hakkarili Esnaftan İlginç Protesto

(özel Haber) Hakkarili Esnaftan İlginç Protesto

Hakkari’deki bazı esnaf, iş yerlerinin önünde arıza nedeniyle boşa akan sudan içip oluşan birikintiye canlı balık bıraktı.

(özel Haber) Hakkarili Esnaftan İlginç Protesto
Hakkari’deki bazı esnaf, iş yerlerinin önünde arıza nedeniyle boşa akan sudan içip oluşan birikintiye canlı balık bıraktı.

Kayacan Caddesi esnafı, bir süredir arızalı olan içme suyu şebekesinin caddeye zarar verdiğini söyledi. Belediyeye defalarca müracaat etmelerine rağmen arızanın giderilmediğini ifade eden esnaf, caddede akan sudan içtikten sonra içine canlı alabalık atarak tepkilerini gösterdi.

Esnaf Mezin Bor, suyun uzun zamandır caddede aktığını ve belediyeye defalarca müracaat etmelerine rağmen arızanın onarılmadığını savunarak, “Bakın 2013 yılındayız. Hakkari merkezinde sızan sudan içiyoruz. Bunu herkesin görmesini istiyoruz. Bazı esnaf da tepki amaçlı caddedeki su birikintisinin içine canlı balık attı. İnşallah bu su arızası en kısa sürede giderilir” dedi.

Hakkari Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon Müdürü yetkilileri ise, Hakkari genelinde aboneden kaynaklı yüzlerce arızayı gidermek için canla başla çalıştıklarını, caddedeki arızanın giderilmesi için de çalışma başlatacaklarını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Birbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiBirbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiİstanbul'da beklenen kar yağışı başladıİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti
SIRADAKİ HABER