HaberlerGündemÖzel Ergin Koleji eğitimdeki başarısını sportif faaliyetlerde de sürdürüyor

Özel Ergin Koleji eğitimdeki başarısını sportif faaliyetlerde de sürdürüyor

Yozgat Özel Ergin Koleji kurulduğu günden bu yana eğitimdeki başarısını sportif faaliyetlerlede sürdürüyor. Kolej öğrencisi Alihan Dursun, İstanbul Darüşşafaka Cemiyeti Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda düzenlenen uluslararası basketbol kampında Yozgat ve Türkiye’yi temsil etti.Özel Ergin Koleji öğrencisi Alihan Dursun, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen kampta başarılı 10 sporcu arasına girerek, İstanbul’da düzenlenen, 87 ülkeden katılımın sağlandığı Camp PASS IT O

Özel Ergin Koleji eğitimdeki başarısını sportif faaliyetlerde de sürdürüyor
Yozgat Özel Ergin Koleji kurulduğu günden bu yana eğitimdeki başarısını sportif faaliyetlerlede sürdürüyor. Kolej öğrencisi Alihan Dursun, İstanbul Darüşşafaka Cemiyeti Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda düzenlenen uluslararası basketbol kampında Yozgat ve Türkiye’yi temsil etti.
Özel Ergin Koleji öğrencisi Alihan Dursun, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen kampta başarılı 10 sporcu arasına girerek, İstanbul’da düzenlenen, 87 ülkeden katılımın sağlandığı Camp PASS IT ON'a katıldı.
TBF 12 Dev Adam Basketbol Okulları Yozgat Eğitim Koordinatörü Ferhat Erdem yaptığı açıklamada, Yozgat’ın basketbolda önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Erdem, "12 Dev Adam Basketbol Okullarını Yozgat’ta da gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 12 DABO'ya Özel Ergin Koleji de büyük katkı sağlamaktadır. Verdiği desteklerden dolayı Özel Ergin Koleji yöneticilerine teşekkür ediyorum." dedi.
Özel Ergin Koleji Müdürü Oğuzhan Köker’de kolejin jurulduğu günden bu yana eğitim alanında hep başarılarla adından söz ettirdiğini belirterek, sportif faaliyetlerde de büyük başarılar elde ettiğini ifade etti. Yaklaşık 1 yıldır 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesi kapsamında çalışma yaptıklarını söyleyen Köker, "Yaz döneminde de çalışmalarımız devam etti. Yaptığımız bu çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. İl geneli yapılan turnuvalara Özel Ergin damgasını vurdu. Daha sonra yaz döneminde 12 Dev Adam Basketbol Okulları Projesi kapsamında gerçekleştirilen kuzey grubu müsabakalarında 5 oyuncumuz Türkiye finallerine seçildi. Bu öğrencilerimizden biri de şu anda 8. sınıfa geçen Alihan Dursun öğrencimiz Türkiye finallerinde üstün bir performans sergileyerek All Stara seçildi. Bu proje kapsamında Afyon’da yapılan uluslararası basketbol kapındaki performansı ile öğrencimiz Alihan Dursun Pasiton'e seçilerek okulumuzun ve Yozgat’ımızın isminin duyulmasına vesile oldu. Pasiton 87 farklı ülkeden 175 sporcunun ve 90 koçun yer aldığı uluslararası bir kamp yani gelecek vadeden genç basketbolculardan Türkiye'den 10 kişi bu kampa katılmaya hak kazandı.”şeklinde konuştu.


İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER