HaberlerGündemÖzel Aydınlık Okulları öğrencisi atletizm milli takım kampında

Özel Aydınlık Okulları öğrencisi atletizm milli takım kampında

Aydın'ın Nazilli ilçesi Özel Aydınlık Okulları öğrencisi Berkay Şimşek, 27 Ağustos ile 11 Eylül 2014 arasında Erzurum’da yapılacak Turkcell 2020 Küçükler ve Yıldızlar Olimpik Atletizm Hazırlık Kampı'na çağrıldı.

Özel Aydınlık Okulları öğrencisi atletizm milli takım kampında
Aydın'ın Nazilli ilçesi Özel Aydınlık Okulları öğrencisi Berkay Şimşek, 27 Ağustos ile 11 Eylül 2014 arasında Erzurum’da yapılacak Turkcell 2020 Küçükler ve Yıldızlar Olimpik Atletizm Hazırlık Kampı'na çağrıldı.

Öğrencilerinin bu kampa çağrılmasının okulları ve Aydın için gurur kaynağı olduğunu belirten müdür Süleyman Diker, öğrencilerinin eğitimin yanında spor faaliyetlerinde de başarılı olmalarından mutlu olduklarını söyledi. Öğrencilerinin bu kampa çağrılmasını değerlendiren Diker, "Biz okul olarak öğrencilerimizi, derslerin yanında onların kabiliyetlerini belirleyerek başarılı olabilecekleri alanlara yönlendiriyor ve bu konuda onlara hem yardımcı oluyor hem de onları hazırlıyoruz. Sportif alanlarda da kabiliyetli olan öğrencilerimizden oluşturduğumuz çeşitli takımlarımız var. Bunlardan bir tanesi de atletizm takımı. Okulumuz beden eğitimi öğretmeni gözetiminde çalışmalar yapan atletizm takımımız, katıldığı il, bölge ve Türkiye geneli müsabakalarda hem bireyselde hem de takım olarak değişik başarılar elde etti. Berkay da aldığı sıkı eğitimle katıldığı müsabakalarda Türkiye birincilikleri kazanan bir öğrencimiz. Tabii onun bu başarısı ilgililerin dikkatlerini çekmiş ve bunun sonucunda milli takım kampına çağrılmıştır. Bu bizler için gurur verici bir durum. Onun başarılı olup Nazillimiz'in gururu olacağına inancımız tam." dedi.

Beden eğitimi öğretmeni Ramazan Kubus ise "Milli takım kampına çağrılmış olması, bizler için mutluluk verici bir olay. Erzurum’da yapılacak kamp, Uluslararası 2020 Olimpiyat Oyunları için hazırlık adına yapılmaktadır. Berkay adına temennimiz, milli takıma girmesi ve ülkemizi uluslararası müsabakalarda ve olimpiyatlarda başarı ile temsil ederek, şanlı bayrağımızı göndere çektirmesidir." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER