HaberlerGündemOtizmli çocuklar ziyaret edildi

Otizmli çocuklar ziyaret edildi

Gaziantep’in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Dünya Otizm Farkındalık Günü” münasebetiyle Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Otizmli çocuklar ziyaret edildi

Ziyarette Tahmazoğlu, otizmli çocuklara oyuncak hediye etti. Otizmli çocuklar, hediye oyuncaklarla büyük bir mutluluk yaşadı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, otizmli çocukların çok özel olduğunu ifade etti.

“Otizmli çocuklarımızın her zaman yanındayız”

Otizmin bilinen tek tedavisinin ise yoğun ve sürekli özel eğitim olduğunu ifade eden Tahmazoğlu, “Fark edilip destekleyici politikalarla desteklenmiş olan otizmli bireylerimizin hayatlarında büyük farklar oluşturabiliriz. Çocuklarımızı sağlıklı gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okulda okuyacak seviyeye getirmek mümkün olabilmektedir. Otizmli çocuklarımızı yılda bir kez farkındalık günü olarak değil, hayatımızın bir parçası olan otistik çocuklarımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER