HaberlerGündemOSMEK kurslarına kayıtlar başlıyor

OSMEK kurslarına kayıtlar başlıyor

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ücretsiz olarak düzenlediği Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına (OSMEK) kayıtlar, 1 Eylül Pazartesi günü başlıyor.

OSMEK kurslarına kayıtlar başlıyor
Bursa merkez Osmangazi Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ücretsiz olarak düzenlediği Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına (OSMEK) kayıtlar, 1 Eylül Pazartesi günü başlıyor.

OSMEK kursları bu yıl Akpınar, Ördekli, Gökdere, Seyyid Usül ve Emek Kültür Merkezi, Pınarbaşı Nene Hatun Kütüphanesi, Haraççıoğlu Sosyal Tesisleri, Altınova, Bağlarbaşı, Bahar, Yasemin Park ve Namık Kemal hizmet binalarında gerçekleştirilecek. Meslek sahibi olmayan vatandaşları hem meslek sahibi yapmak hem de çalışma hayatına kazandırmayı amaçlayan OSMEK kursları, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde on binlerce kişiye mesleki eğitim imkanı sağladı. Bu yıl 29 farklı branşta düzenlenecek OSMEK kurslarına katılacak kursiyerlere yıl sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Kursiyerler, aynı zamanda kurs süresince yaptıkları çalışmalarını yıl sonunda düzenlenecek etkinlikte sergileme imkanı bulacak.

Bu yıl açılacak kurslar arasında Arapça, İngilizce, Autocad, bağlama, bilgisayarlı muhasebe, bilişim teknolojileri, diksiyon, drama, ebru sanatı, el sanatları, ev mefruşatı 5, filografi, geleneksel el nakışları, gitar, giyim üretim teknolojileri, iğne oyası, keman, koza, ney, okuma-yazma, resim, tezhip, tığ şiş örgü, tiyatro yer alıyor. El sanatları sınıflarında ise dekoratif ahşap süsleme, dekoratif ev aksesuarları, elde kurdele işi, basit nakış iğne teknikleri branşlarında eğitim verilecek.

El sanatları, enstrüman kursları, ev mefruşatı, resim, tekstil-konfeksiyon kursları uzun soluklu kurslar olup yaklaşık eğitim-öğretim yılı boyunca sürecek. Bilişim teknolojileri, filografi, bilgisayarlı muhasebe gibi kurslarda ise yaklaşık 2,5 ay süresince eğitim verilecek. Kurslarda görev alacak öğretmenler, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirildi. Daha sağlıklı eğitim verilebilmesi açısından bu yıl kurs sınıflar 25 kişi ile sınırlı tutulacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER