HaberlerGündemOsmangazi, Gazze"nin Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş oluyor

Osmangazi, Gazze"nin Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş oluyor

İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı zulmüne duyarsız kalmayan Bursa'nın merkez Osmangazi Belediyesi, Filistinli vatandaşlara daha fazla destek sağlayabilmek amacıyla Gazze’nin Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş oluyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, saldırılara tepki olarak geçen günlerde belediyenin sosyal tesislerinde İsrail menşeli ürünleri kaldırdıklarını söyledi. Filistine desteklerini sürdürebilmek adına Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş kardeş şehir olmak i

Osmangazi, Gazze"nin Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş oluyor
İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı zulmüne duyarsız kalmayan Bursa'nın merkez Osmangazi Belediyesi, Filistinli vatandaşlara daha fazla destek sağlayabilmek amacıyla Gazze’nin Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş oluyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, saldırılara tepki olarak geçen günlerde belediyenin sosyal tesislerinde İsrail menşeli ürünleri kaldırdıklarını söyledi. Filistine desteklerini sürdürebilmek adına Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş kardeş şehir olmak için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

Filistin’de yaşananların bütün İslam âlemini olduğu gibi kendilerini de derinden etkilediğini dile getiren Başkan Dündar, “Güzel bir ramazan ayı geçirirken Gazze’de yaşanan zulüm, hepimizin yüreğini burktu. İsrail’in yapmış olduğu bu saldırılar, Müslümanların birbirlerine yardım etme, birbirlerinin yanında olma ve dayanışma noktasında bizlere bir ders verdi. Bizleri düşünmeye itti. Yaşanan bu olaylar, inşallah Türk milleti ve İslam âlemi olarak tek vücut olmaya, sorunların çözümü noktasında kararlar almaya vesile olur. Bizler Osmangazi Belediyesi olarak İsrail’in Gazze’ye yapmış olduğu saldırılar neticesinde, ramazan ayı boyunca Osmangazi’nin çeşitli mahallelerinde gerçekleştirdiğimiz ramazan eğlencelerimizi iptal ettik. İsrail menşeli olan ürünleri belediyemizin sosyal tesislerinden kaldırdık.” dedi.

Filistinli vatandaşlara destek olmak adına Gazze’nin Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş şehir olma kararı alınması için girişim başlattıklarını da belirten Dündar, “Eylül ayında yapılacak olan meclis toplantısında, Eriha ve Beythanun belediyeleriyle kardeş belediye olma teklifimizi sunacağız. Mecliste alınacak kararın ilgili bakanlık tarafından da onaylanmasının ardından kardeşlik protokolünü imzalamayı planlıyoruz. Kardeş belediye olduktan sonra bizim Gazze halkına olan yardımlarımız artarak devam edecektir.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyorTürkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyorSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulundu
SIRADAKİ HABER