HaberlerGündemOrganize suç örgütü şüphelisi 16 kişi yakalandı

Organize suç örgütü şüphelisi 16 kişi yakalandı

Malatya'da organize suç örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda 16 şüpheli gözaltına alınırken adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Organize suç örgütü şüphelisi 16 kişi yakalandı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar ile ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, 5 ay süren çalışmalar neticesinde silahlı suç örgütü kurarak haksız kazanç elde ettikleri tespit edilen 16 örgüt üyesinin yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Şüphelilerin ikamet ve araçlarında yapılan aramalarda; 21 adet çeşitli çap ve markalarda tabanca, 14 adet çeşitli marka ve modellerde otomatik ve pompalı tüfek, 22 adet tabancalara ait şarjör, 694 adet tabanca mermisi, 44 adet dolu kartuş, 3 adet otomatik tüfek şarjörü ve 2 adet sallama olarak tabir edilen kesici aletin ele geçirildiği açıklamasında bulundu.

Ayrıca; işyeri araç ikamet kurşunlama, silahla kasten yaralama, kesici aletle kasten yaralama ve yağma suçlarının bulunduğu 14 faili meçhul olayın aydınlatıldığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER