HaberlerGündem“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” etkinliği düzenlendi

“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” etkinliği düzenlendi

​Elazığ’da trafikte önceliğin yayalara verilmesinin farkındalığını oluşturmak için etkinlik düzenlendi.

“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” etkinliği düzenlendi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın katılımıyla gerçekleşen törende, İl Valisi Yırık ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları çocuklarla birlikte yaya geçidi boyadı.

Törende konuşan Yırık, “Ülkemizde 2019 yılı itibariyle İçişleri Bakanlığımızın yaya öncelikli trafik yılı ilan edilerek ‘Önce Yaya, Önce Hayat’ sloganıyla Karayolları Trafik Kanununda bir dizi değişiklik yapılmıştı. Bu değişiklik ile birlikte özellikle okul ve yaya geçitlerinin olduğu alanlarda herhangi bir uyarı levhası yok ise önceliğin yayalara verilmesini amaçlayan bir uygulamayı bakanlığımız yürürlüğe koydu. 2021 yılı itibariyle sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın riyasetinde karayolları trafik güvenliği eylem planı çerçevesinde Türkiye’mizin bugün itibariyle her vilayetinde bu saat itibariyle ‘Yayalar Bizim Kırmızı Çizgimizdir.’ Sloganıyla, bir farkındalık oluşturmak amacıyla tüm sürücülerimizi bilinçlendirmek ve bu duyarlılığa kavuşturmak için burada hep birlikte çalışma yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Elazığ’ın risk haritasındaki renginin kırmızıya dönmesi hakkında da konuşan Yırık, “Önce orta riskli bir vilayet iken, sınırlandırmanın tedrici bir şekilde kalkmasıyla birlikte rakamlarımız yavaş yavaş yükselmeye başladı. Bu sayı önce turuncu renge doğru daha sonra da kırmızı yani yüksek riskli alanA geçti. Vatandaşlarımızın tekrar sınırlandırmalarla karşılaşmamaları için kontrollü sosyal hayata geçmesi, izole bir şekilde kalmayı tercih etmesi, başkalarının da hayatlarını tehlikeye atmadan senkronize bir şekilde çalışması gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER