HaberlerGündemÖmrünü İslam'a adayan Şeyh Salim Yaman vefat etti

Ömrünü İslam'a adayan Şeyh Salim Yaman vefat etti

Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Develi köyünde ikamet eden Şeyh Salim Yaman tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ömrünü İslam'a adayan Şeyh Salim Yaman vefat etti

Beyin damarlarındaki tıkanıklık nedeniyle geçtiğimiz günlerde anjiyo olan 68 yaşındaki Şeyh Salim Yaman, tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde vefat etti.  

Ömrünü İslam yoluna adayan,Allah yolunda mücadele dolu ve İslam davası uğruna yıllarca hicret hayatı yaşayan Yaman, yakınları ve sevenleri tarafından naaşı hastaneden alınarak kılınan cenaze namazının ardından Develi (Devewêrî) köyünde defnedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER