HaberlerGündem"Okumak stresin panzehiridir"

"Okumak stresin panzehiridir"

Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Osmaniye'de Fatih Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği tarafından yürütülen ‘Osmaniye Yeni Fatihler Yetiştirecek’ proje kapsamında hızlı okuma teknikleri semineri düzenlendi.

"Okumak stresin panzehiridir"
Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Osmaniye'de Fatih Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği tarafından yürütülen ‘Osmaniye Yeni Fatihler Yetiştirecek’ proje kapsamında hızlı okuma teknikleri semineri düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Hasan Güneş, “Günümüzde herkesin problemi olan stresin panzehiri, düzenli okumaktır. Okuyan insan hayatının olumsuzluklarını ve zamanın kıymetini iyi bilir. Büyük başarılar kendilerine güvenenlerin ve okuyanların elde ettikleri zaferlerdir.” dedi.

Geleceğin garantisinin bugünler olduğunu belirten Güneş, “Bu günlerimizi iyi değerlendirirsek geleceğimiz teminat altında olur. Zaman kavramının en güzel yolu okumaktır. Okumak bütün karanlıkları yok edecek yegâne ışıktır. Bir insan 1 günde 20 sayfa kitap okusa, yılda 7 bin sayfa eder. Bir Japon yılda 25 kitap okurken ne yazık ki verilere göre bizde 9 kişi bir 1 kitap okuyor. Okumak bir can simidi gibidir. Hayatımızın her anında imdadımıza yetişecektir. Okumayan nesil kökü toprakta olmayan ağaçlar gibidir. Kökü toprakla buluşmayan ağaç ise yıkılmaya, çürümeye, yok olmaya mahkûmdur. Biz toplum olarak az okuyan ama çok konuşan toplumuz. Millet olarak geleceğin lider Türkiye’sini inşa etmek istiyorsak, umutla açılan kazançla kapanan kitaplar okumalıyız.” diye konuştu.

Daha sonra hızlı kitap okuma teknikleri anlatıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER