HaberlerGündemOkan Bayülgen ve Şirin Ediger resmen boşandı

Okan Bayülgen ve Şirin Ediger resmen boşandı

Geçtiğimiz aylarda haklarında boşanma haberlerinin çıkmasının ardından Okan Bayülgen bu haberleri kesin bir dille yalanlamıştı. Şirin Ediger ile 6 yıldan bu yana evli olan Okan Bayülgen resmi olarak boşandı.

Okan Bayülgen ve Şirin Ediger resmen boşandı

İstanbul adında bir kızları olan ünlü çiftin bugün boşandığı haberi magazin gündemine bomba gibi düştü.

Okan Bayülgen ve Şirin Ediger çiftinin boşandığı yönündeki haber magazin gündeminde deprem etkisi yarattı. Okan Bayülgen geçtiğimiz ay çıkan boşanma haberlerkesin bir dille yalanlamıştı.  “Öyle bir şey yok” demişti. Okan Bayülgen ve Şirin Ediger'in 6 yıllık evliliği resmen sona erdi. İstanbul adında bir kızları bulunan çiftin Adalar Adliyesi'nde anlaşmalı olarak boşandığı öne sürülmüş, ancak iddiaya tepki gösteren Bayülgen, “Yazın herhalde yeteri kadar mayolu kadın fotoğrafı çıkmadı, bizimle uğraşıyorlar. Kesinlikle öyle bir şey yok” demişti.
 
Şirin Ediger ise ünlü şovmenin aksine dedikoduları doğruladı. Uzun süredir Bodrum'da bulunan Şirin Ediger, önceki akşam Gündoğan'daki Moon Beach'te düzenlenen partiye katıldı. Siyah elbisesiyle gecenin en şık kadınları arasında yer alan Ediger, Ahu Yağtu'yla uzun süre sohbet etti. Okan Bayülgen'le boşandıklarını anlatan Ediger, şu sıralar genellikle Bodrum'da olduğunu, zaman zaman işleri için İstanbul'a gidip döndüğünü söyledi. 

Yeni aşk iddiası 

Okan Bayülgen, geçen hafta Sevil Atasoy'un kızı Selin'le baş başa yemeğe çıktığı haberleriyle gündeme gelmişti. Fotoğrafçıeşi Temer Hartevioğlu'ndan bir yıl önce boşanan Atasoy ile Bayülgen'in, dolunay manzarasına karşı yedikleri yemek, geçen hafta magazin gündeminin ilk sırasındaydı.

ŞİRİN EDİGER KİMDİR? 
 
Şirin Ediger 17 Nisan tarihinde dünyaya geldi. Şu an 34 yaşında olan Şirin Ediger reklamcıdır. Şirin Ediger 31 Aralık 2008 tarihinde ünlü şovmen Okan Bayülgen ile dünya evine girdi. Bu evlilikten İstanbul adında bir kız çocuğu dünyaya getiren Şirin Ediger geçtiğimiz günlerde Okan Bayülgen'den boşandı. 
 
Şirin Ediger'in Bir Röportajı.. 

 
* Evlilik terapisti-psikiyatrist Prof. Dr. Mehmet Sungur'a göre tek başınalığın keyfine varabilenler birlikteliğin tadına varırmış. Okan da, sen de öyle bir izlenim yaratıyorsunuz, yanılıyor muyum? 
 
- Öyle bir izlenim mi yaratıyoruz? Kendi adıma konuşmam gerekirse, ben öyle tek başınalığa çok da meraklı bir tip değilim. Yani hele ki konu Okan olursa, mümkün olan her dakika, her saniyemi onunla geçirmeyi isterim. Bence hayatta tek başına olmak yerine iki kişi olmayı seçiyorsan evliliğin bir anlamı var. Örneğin bir yerde sevdiğin yanında olmadığı zaman, "Ah keşke o da şu an benimle olsa" demeli insan. Ben bazen komik bir şey olduğunda, "Okan şimdi burada olsa şöyle söyler, böyle yapardı" deyip, sanki gerçekten oradaymış ve düşündüklerimi aynen yapmış gibi sürdürüyorum o anı. Anlatması zor, ama içgüdüsel garip bir şey. 
 
* Sadakat, zeka, adanmışlık, aşk... Sence, sizdeki hangi bireysel beceri(ler) ilişkinizi güçlü kılıyor?
 
- Bence 'aşk'! Geçenlerde Pinterest'te "Aşk, babam uyandığında, annemin ona Sabah kahvesini hazırlaması ve ona ikram etmeden önce çaktırmadan tadının her zamanki gibi olup olmadığına bakmasıdır" diye bir cümle okudum. Bana göre bir evliliğin sırrını açıklayabilen bir ifade bu. Güçlü bir baba figürü, çocuklar, kahvaltı, alışkanlıklar, gelenekselleşmiş ritüeller, saygı, sevgi, otorite ve şefkat. Bizim evliliğimizde bunların olduğuna inanıyorum ve her daim olmasını da diliyorum. Bir de bunlara ek olarak, birlikte yaratmak ve bundan zevk almanın da önemli olduğunu düşünüyorum. Ben bir fikir çıktığında, Okan'ın yorumunu almak için can atıyorum. 
 
KIZIMA HEM BAĞLI HEM DE BAĞIMLIYIM 

* Bir çocuk modasıdır aldı başını gidiyor. Herkesin elinde bir alışveriş poşeti, bir çocuk. Hangisi marka artık belli değil. Çocukların, tüketim öznesi olmasına karşı olduğun için mi biz İstanbul'u görmüyoruz?
  
- Aslında tüketim meselesinden çok, onun 'tanınan' bir insan olup olmayacağına kendisinin karar verebilmesini istiyoruz. Herkes bu hayalle yaşamıyor olabilir. Bu nedenle eğer bir gün ünlü bir insan olmak isterse bunu kendi rızası ve emeği ile hayata geçirmeli. 
 
* Çocuğunla ilişkinde bağlanma ile bağımlılık arasındaki dengeyi nasıl kuruyorsun? 
 
- Ben ona her türlü -deli gibi- hem bağlı hem de bağımlıyım. Bu ömrümün sonuna kadar da böyle olacak. Ama onun kimseye bağımlı olmasını istemem. Kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü, sağlam, taş gibi bir kız olsun isterim. Bunun için de anne babaya düşen görev, çocuklarını birer birey olarak yetiştirmek. 
 
* Çocuk olduktan sonra artan ev ödevlerini zevkle yapan bir anne misin? 
 
- Tabii, ara sıra şikayet ettiğim oluyor. Herkese, her şeye yetişmeye çalışıyorum. Ama planlı, organize olunca üstesinden gelinemeyecek bir şey de yok. Marifet zaten burada. Hepsinin birden üstesinden gelebilmekte. Bunu da becerebildiğini görmek tabii ki çok büyük bir zevk veriyor insana. 
 
ÖNCEDEN ÇOCUKLARI SEVMEDİĞİMİ ZANNEDERDİM

 
* Peki, kendin için en son ne yaptın? 
 
- Bu sabah kalkıp işe gittim. 
 
* Anneler Günü'nün bir anlamı var mı sizin evde? Kutlar mısınız? 
 
- En sevdiğim özel gün oldu diyebilirim. İstanbul'un doğumu benim için pek çok anlamda bir milat oldu. Önceden çocukları çok sevmezdim ya da sevmediğimi zannederdim. Tek çocuk olduğum için etrafımda çok fazla sayıda çocuk olmadan yetiştim. Bu nedenle daha çok yetişkinlerle geçirdim hayatımı. Ama anne olunca gerçekten çocukların ne muhteşem şeyler olduğunu anladım. Üstelik bu konuya karşı çok da hassasım. Özellikle ihtiyacı olan çocukları bağrıma basıp hepsine bakabilmeyi isterdim. Anneler Günü çok önemli ve güzel bir gün. Hem kendi annemin Anneler Günü'nü kutlamaya bayılıyorum hem de kızım benimkini kutlayınca dünyalar benim oluyor. 
 
* İstanbul'un nasıl bir kişiliği olacağını şimdiden öngörebiliyor musun? 
 
- Babasının aynısı! Bunu da açıklamama gerek yok diye düşünüyorum. 
 
* Senden bir şey yok mu diyorsun? 
 
- Benden çok huy almış gibi gözükmüyor, aynı burçtan olmamıza rağmen karakteri ve huyları Okan'a benziyor. Ve bu benim çok hoşuma gidiyor açıkçası. 
 
OKAN'LA FARKLI ZAMAN DİLİMLERİNDE YAŞIYORUZ 

* Okan geceleri yaşamaya alışkın, günün hangi saati görüşebiliyorsunuz? 
 
- Gerçekten farklı zaman dilimlerinde yaşıyoruz. Ben kalktığımda o yeni yatmış oluyor. Ama o bana ve kızına bir şekilde zaman yaratabilen bir baba. Uyumadan önce ailece kahvaltı ediyoruz. Günün en az bir öğününde hep birlikte olmaya gayret ediyoruz. Programının olmadığı pazartesi akşamlarımızı ise birbirimize rezerve ettik. Sonuçta öyle ya da böyle zaman yaratmak için elimizden geleni yapıyoruz. 
 
* Biz çekim boyunca pamuk gibi bir kadınla çalıştık, oysa aksi ve zor olduğun konuşuluyor. Sence neden böyle? 
 
- Bu aslında benim her zaman karşılaştığım bir soru. İşlerin yolunda gitmediğini düşündüğüm zamanlarda aksileşebiliyorum zaman zaman. Bu bir ekibin sorumluluğunu taşımaktan ileri geliyor da olabilir. Reklamcıların çoğunda aslında bu özelliğin olduğunu gözlemliyorum. Kolektif bir yaratım süreci içerisinde, ekipteki her fert sonucu etkileyen bir girdi ortaya koyuyor. Bir kişinin hatası tüm ekibin emeğini aşağı çekebiliyor. Tüm mekanizmayı olması gerektiğini düşündüğünüz yere taşıyabilmek ve bunu uzun bir süreçte aynı seviyede tutabilmek zor zanaat. Bu nedenle işler kafamdaki gibi ya da planladığım şekilde ilerlemeyince bende de bazı devreler yanıyor. Onun dışında da dışarıdan belki böyle bir izlenim veriyorumdur. 
 
KARDEŞ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ


* Peki, İstanbul'a kardeş düşünüyor musunuz? 
 
- Düşünüyoruz, ama zamanlama konusunda bir karara varmış değiliz.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER