HaberlerGündemÖğrenciler 'Bilim Şenliği"nde Hünerlerini Sergiledi

Öğrenciler 'Bilim Şenliği"nde Hünerlerini Sergiledi

Ordu’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bilim Şenliği'nde öğrencilerin yaptığı projeler büyük ilgi gördü.

Öğrenciler 'Bilim Şenliği"nde Hünerlerini Sergiledi
Ordu’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bilim Şenliği'nde öğrencilerin yaptığı projeler büyük ilgi gördü.

Ordu Lisesi karşısında, TÜBİTAK, Bu Benim Eserim, Şimdi Düşünme Zamanı, el ürünleri, ulusal ve uluslararası alanda dereceye giren projelerin sergisi açıldı. Serginin açılışına Ordu Vali Yardımcısı Salih Yüce, Ordu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Aydın, Ordu Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, daire müdürleri, kurum amirleri, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

Şenlik sergi açılışından önce Ordu’yu projeleri ile yarışmalarda temsil eden öğrencilere plaket protokol mensupları tarafından verildi. Daha sonra serginin açılış kurdelesi kesildikten sonra protokol mensupları ve davetliler tarafından projelerin yer aldı stantlar gezildi.

Vali Yardımcısı Salih Yüce, sergilenen projelerin çok güzel olduğunu belirtirken, “Öğrencilerin ürettiği projeler olağan üstü projelerdir. Öğrencilerin bu projelerine patent alınmasını yetkililerimize tavsiye ediyorum. Çok güzle projeler” dedi.

Ordu Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan ise, “Bugün sevinçli bir gün, bilimden haberdar, bilime yatkın, bilim yapan teknoloji üreten bir Türkiye ülküsü etrafında kilitlenenlerin anlamı yüksek, sevinçli bir tören için toplandık. Dördüncüsü düzenlenen bilim şenliğinin bu yıl bahar şenliği havasında yapılmaktadır” diye konuştu.

Bilim ve Bahar Şenliği bu akşam pop ve halk müziği konserlerinin yanı sıra ses ve ışık gösterileri ile sona erecek

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildiMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildiMalatya’da karla mücadele çalışmaları devam ediyorMalatya’da karla mücadele çalışmaları devam ediyor
SIRADAKİ HABER