HaberlerGündemOdupazar'ında zabıta hamamları denetledi

Odupazar'ında zabıta hamamları denetledi

Eskişehir merkez Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında faaliyet gösteren hamamları denetimden geçirdi.

Odupazar'ında zabıta hamamları denetledi
Eskişehir merkez Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında faaliyet gösteren hamamları denetimden geçirdi.

Çalışmalar kapsamında erkek ve kadın hamamları, bayan ve erkeklerden oluşturulan ayrı ekiplerle incelendi. Denetimlerde, hamamların temizliği ve gerekli evrakları tek tek kontrolden geçirildi. Ekipler, hamamları açma ve çalışma ruhsatları, temizlik, fiyat tarifelerine uyulup uyulmadığı konularını tek tek inceledi. Karşılaşılan eksikler konusunda hamam işletmecileri, yazılı ve sözlü olarak uyarıldı. Zabıta, genel temizlik ve hijyen koşullarına sahip olmayan, evrakları eksik olan hamamlar hakkında zabıt tuttu.

Odunpazarı Belediye Başkanı Avukat Kazım Kurt, Eskişehir'deki hamamların toplum sağlığı açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Kurt, bu kapsamda hamam denetimlerinin de aralıksız devam edeceğini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER