HaberlerGündemObeziteye yürüyüşle dikkat çektiler

Obeziteye yürüyüşle dikkat çektiler

Muş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından obeziteye dikkat çekmek amacı ile halk yürüyüşü düzenlendi.

Obeziteye yürüyüşle dikkat çektiler
Muş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından obeziteye dikkat çekmek amacı ile halk yürüyüşü düzenlendi.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş, Belediye Meydanı'ndan başlayarak Muş Valiliği önünde sona erdi. Yürüyüşe Muş İl Sağlık Müdürü Dr. M. Fatih Ebiloğlu ve Muş Halk Sağlığı Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şube Müdürü Tekin Güler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Muş Halk Sağlığı Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, etkinlikle fiziksel aktivitenin önemini vurgulamak ve obeziteye dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi. Türkoğlu, "Hareketsiz yaşam tarzının yaygınlaşması, toplumda obezite sıklığının artmasında önemli bir risk faktörüdür. Tüm dünyada küresel bir salgın haline dönüşen obezite, aynı zamanda önemli bir halk sorunu olarak kabul edilmektedir. Düzenli olarak yapılan fiziksel aktivite, kalp ve beyin fonksiyonlarının düzenli çalışması ve bazı hastalıkların önlenmesinde ve iyileşmesinde son derece önemli olup, yaşam sevinci verir, yaşam süresini ve kalitesini, mental yeteneği, kemik yoğunluğunu artırır, çocukların sağlıklı gelişmesini ve büyümesini sağlar." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandıMalatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandıMardin’de bir PKK mensubu daha teslim olduMardin’de bir PKK mensubu daha teslim olduGöktaş: "Artık hep yerlerde sürünmelidir ABD askeri!"Göktaş: "Artık hep yerlerde sürünmelidir ABD askeri!"İstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorİstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorYetimler Vakfı, 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladıYetimler Vakfı, 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı
SIRADAKİ HABER