HaberlerGündemNilüfer, Filistin"e destek için haykırdı

Nilüfer, Filistin"e destek için haykırdı

Bursa Nilüfer Kent Konseyi ve Savaş Karşıtı Platformu işbirliğiyle düzenlenen ‘Filistin Halkı Yalnız Değildir’ yürüyüşünde İsrail’e lanet yağdı.

Nilüfer, Filistin"e destek için haykırdı
Bursa Nilüfer Kent Konseyi ve Savaş Karşıtı Platformu işbirliğiyle düzenlenen ‘Filistin Halkı Yalnız Değildir’ yürüyüşünde İsrail’e lanet yağdı.

İsrail’in Filistin’e karşı düzenlediği harekat sonucu yüzlerce masum insanın hayatını kaybetmesi tüm ülkede olduğu gibi Nilüfer’de de tepkiye yol açtı. Nilüfer Kent Konseyi önünde toplanan kalabalık grup, ‘Filistin halkı yalnız değildir’ yürüyüşüyle Üç Fidan Gençlik Parkı’na kadar yürüdü.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Nilüfer Belediyesi meclis üyeleri, meslek örgütleri ve çok sayıda Nilüferlinin katıldığı yürüyüş sırasında İsrail karşıtı sloganlar atıldı. Çevredeki vatandaşlarda göstericilere alkışlarla destek verdi. Yürüyüş sonunda NKK Gösteri Kumpanyası oyuncuları tarafından savaş ve barış içerikli bir oyun sergilendi.

Nilüfer Kent Konseyi ve Bursa Savaş Karşıtı Platformu adına basın açıklaması yapan Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Elvan Atay, “İsrail’in Gazze’de günlerdir Filistin halkına yönelik acımasızca sürdürdüğü katliamlarını kınıyor, lanetliyoruz. Bizler Ortadoğu’da kan ve gözyaşı değil, tüm halkların eşitlik ve kardeşlik içinde özgürce yaşamasını istiyoruz. İsrail günlerdir sürdürdüğü acımasız saldırılarıyla Gazze’de Filistin halkına ölüm yağdırmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Yolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiMidyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”Midyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”Kocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldıKocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldıVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldiVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldi
SIRADAKİ HABER