HaberlerGündem'Ney' Aşkını Aşılıyor

'Ney' Aşkını Aşılıyor

Soma ilçesinde 22 yaşındaki Harun Karabağ 'Ney' sanatını kendi gibi genç bireylere de aşılamaya çalışıyor.

'Ney' Aşkını Aşılıyor
Soma ilçesinde 22 yaşındaki Harun Karabağ 'Ney' sanatını kendi gibi genç bireylere de aşılamaya çalışıyor.

Hayatının Ney'den ibaret olduğunu belirten Harun Karabağ, yaklaşık 7 yıldan bu yana Ney çaldığını belirterek, "7 yıl önce hayatıma giren Ney sayesinde her günüm huzur doldu. Bambaşka bir hayata kavuştum. Bu mutluluğu ve huzuru şimdi diğer gençlere de aşılamaya çalışıyorum. Ücretsiz olarak gençlerin yanı sıra ceza evlerinde mahkumlara ney çalmayı öğretmeye çalışıyorum." dedi.

Hz. Mevlana'nın 'Dinle, bu ney neler hikâyet eder, ayrılıklardan nasıl şikâyet eder' sözünden ders aldığını belirten Harun Karabağ, "Büyük Üstad Hz Mevlana, neydeki o ses insanın maneviyatını canlandırıp ona hayat vermiş kadar olduğunu bizlere anımsatıyor. Ney çalmak zor zanaattir. Bu zanaati ve maneviyatı kendimle birlikte ben de genç nesillere aktarmaya çalışıyorum. Bunu kendimde bir borç olarak görüyorum" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER