HaberlerGündemNevşehir Üniversitesi"nin Adının "Hacıbektaş-ı Veli" Olarak Değiştirilmesi

Nevşehir Üniversitesi"nin Adının "Hacıbektaş-ı Veli" Olarak Değiştirilmesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Demokratikleşme Paketi çerçevesinde Nevşehir Üniversitesi’nin isminin Hacıbektaş-ı Veli Üniversitesi olarak değiştirileceğini açıklaması üniversite de olumlu karşılandı. Öğrenciler isim değişikliğinin üniversitenin tercih edilebilirliğini arttıracağını belirtirken, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, “Böylesine büyük bir kişinin isminin üniversitemize verilm

Nevşehir Üniversitesi"nin Adının "Hacıbektaş-ı Veli" Olarak Değiştirilmesi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Demokratikleşme Paketi çerçevesinde Nevşehir Üniversitesi’nin isminin Hacıbektaş-ı Veli Üniversitesi olarak değiştirileceğini açıklaması üniversite de olumlu karşılandı. Öğrenciler isim değişikliğinin üniversitenin tercih edilebilirliğini arttıracağını belirtirken, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, “Böylesine büyük bir kişinin isminin üniversitemize verilmesi bizim için memnuniyet verici. Hacıbektaş-ı Veli böylece hem bizim insanımız tarafından, hem Türk dünyası tarafından hem de bütün insanlık tarafından daha iyi tanınacak” dedi.

Nevşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, üniversitelerinin isminin Hacıbektaş-ı Veli Üniversitesi olarak değiştirilmesinin bir süreden beri gündemde olduğunu belirterek, yapılacak olan değişikliği memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Prof. Dr. Pekacar, “Nevşehir Üniversitesi’nin isminin Hacıbektaş-ı Veli olarak değiştirilmesi bir süredir gündemde olan bir konuydu. Başbakanımız’ın Demokratikleşme Paketi ile ilgili yaptığı açıklama ile yeniden gündeme gelmiş oldu. Hacıbektaş-ı Veli bizim için çok önemli bir değerdir. Sadece Nevşehir için değil, bütün Türk dünyası için, hatta insanlık için çok önemli değerdir. Malum olduğu üzere üniversitenin kurulması kanun ile mümkün, isminin değiştirilmesi de ancak kanun ile mümkün oluyor. Bunun olması halinde biz memnun oluruz. Böylesine büyük bir kişinin isminin üniversitemize verilmesi bizim için memnuniyet verici. Hacıbektaş-ı Veli böylece hem bizim insanımız tarafından, hem Türk dünyası tarafından hem de bütün insanlık tarafından daha iyi tanınacak. Eğer böyle bir karar alınırsa biz ‘hayırlı olsun’ deriz” diye konuştu.

Üniversite öğrencileri ise, isim değişikliğinin üniversitenin tercih edilebilirliğini daha da artıracağını kaydederek, Hacıbektaş-ı Veli Üniversitesi ismine sıcak baktıklarını dile getirdiler.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER