HaberlerGündemNalbantoğlu Çarşısı yenileniyor

Nalbantoğlu Çarşısı yenileniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin marka alanlarından Nalbantoğlu Çarşısı’nın alt ve üst bölümlerinin yenileme çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı.

Nalbantoğlu Çarşısı yenileniyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin marka alanlarından Nalbantoğlu Çarşısı’nın alt ve üst bölümlerinin yenileme çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, Nalbantoğlu Çarşısı’nda sürdürülen düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Bursa’nın merkezinde yer alan çarşılarda ve semtlerde yenileme faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini belirten Başkan Altepe, bunlardan birinin de şehrin en eski ve marka alışveriş mekanlarından Nalbantoğlu Çarşısı olduğunu söyledi. Atatürk Caddesi’nin hemen üzerinde yer alan çarşının Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisi dahilinde olduğunu ifade eden Başkan Altepe, Nalbantoğlu Çarşısı’ndaki düzenlemeler kapsamında çarşının giriş ve çıkışlarını tamamen yenilediklerini, yürüyen merdiven koyduklarını ve çarşının üst kısmının taş kaplamalarını bütünüyle değiştirdiklerini ifade etti. Çarşı iç mekanında sürdürülen çalışmaların da hız kesmeden devam ettiğini, kısa zaman sonra nihayete ereceğini vurgulayan Başkan Altepe, diğer eksikliklerin giderilmesi ve çarşı hattında bulunan binaların cephe düzenlemelerinin yapılmasıyla birlikte Nalbantoğlu’nun insanların rahatlıkla gelip alışverişlerini yapabileceği bir mekan haline geleceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER