HaberlerGündemMustafa Sarıgül: “kazanacağız, Söke Söke Alacağız”

Mustafa Sarıgül: “kazanacağız, Söke Söke Alacağız”

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kapalıçarşı esnafını ve Sahafları ziyaret etti. Başkan Sarıgül “Kazanacağız. Söke söke alacağız, hatta forsunu estire estire, tozu dumana katacağız” dedi.

Mustafa Sarıgül: “kazanacağız, Söke Söke Alacağız”
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kapalıçarşı esnafını ve Sahafları ziyaret etti. Başkan Sarıgül “Kazanacağız. Söke söke alacağız, hatta forsunu estire estire, tozu dumana katacağız” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kapalıçarşı esnafını ve sahafları ziyaret etti. Burada alkışlarla karşılanan Başkan Sarıgül, vatandaşların ve esnafın ‘Çare Sarıgül’ sözlerine karşı, “Kazanacağız. Söke söke alacağız, hatta forsunu estire estire, tozu dumana katacağız” diye yanıt verdi.

Sahaflarda Riyazüs Salihin Büyük Hadis Kitabı başta olmak üzere birçok kitabı inceleyen Başkan Sarıgül, ‘1001 Hadis Kitabı’, 'Diktatörlüğün ve Demokrasinin Toplumsal Kökenleri' ve 'Bin Dokuz Yüz Seksen Dört' adlı üç tane kitap satın aldı. Kitapçıda kendi kitabı olan "Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla"yı görünce vatandaşlara ve gazetecilere okumaları için tavsiyelerde bulundu.

“DİKTATÖRLÜĞÜN ÖZÜNÜ KAZIMAK LAZIM”

Hiçbir ülkede diktatörlük olmaması gerektiğini söyleyen Başkan Sarıgül, “Bütün dünya demokrasiyle barışla ve özgürlükle yönetilsin. Arzu ediyorum ki bütün dünyada yurttaşlar ve bireyler tedirginlik içinde olmadan söylesinler. Düşüncelerinden dolayı baskı altında kalmasınlar. Bu yüzden istiyorum ki diktatörlüğün özünü kazımak lazım. Bireysel özgürlüğü ön plana çıkarmak lazım. Bu kitaplarda da detaylı bir şekilde okuyacağım. Hepimiz için bireyin mutluluğu, birey mutluysa o ülke gelişir, birey mutlu değilse o zaman demokrasiden bahsetmek mümkün değil. Demokrasinin kurum ve kuruluşlara yerleşmesi için mutlaka ve mutlaka benim düşüncem doğrudur mantığı değil, bizim düşüncemiz doğrudur mantığı ön plana çıkmalıdır. Çağdaş demokrasilerde hala böyle bir kitap alıp okuma ihtiyacı hissediyorsam bu da ayrıca ülkem ve dünyada demokrasi benim arzu ettiğim noktada değildir” dedi.

Gücü elinde bulunduranların yönettikleri toplumla dost olmaları gerektiğini belirten Başkan Sarıgül, “Gücü elinde bulunduranlar, yönettikleri toplumla dost olmazlarsa o zaman demek ki benim yönetimim olur ve bu doğru anlayış değildir. Benim ana mantığım yöneten insanlar, yönettikleri toplumun tamamıyla dost olmaları lazım. Kendisi gibi düşünmeyenlere de saygı, sevgi ve hürmet göstermeleri lazım” şeklinde konuştu.

DİLSİZ VATANDAŞA CHP’NİN BAYRAĞINI ANLATTI

Daha sonra kitapçıdan ayrılan Mustafa Sarıgül, Kapalıçarşı’ya geçerken bir dönerciye girip döner kesti. Bu arada işitme engelli bir vatandaşla karşılaşan Başkan Sarıgül, Braille alfabesiyle CHP’nin bayrağında kaç tane ok olduğu anlatmaya çalıştı.

Daha sonra babaannesiyle küçük bir kız çocuğunu gören Sarıgül, babaanneye ‘süper babaanne’ diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda küçük kızı kendisinin okutacağını söyledi. Buna karşılık süper babaanne “Allah razı olsun” diyerek Sarıgül’e cevap verdi.

Mustafa Sarıgül’ün konuşması sıkça "Çare Sarıgül" sloganları ve alkışlarıyla kesilirken Sarıgül, toplu fotoğrafın ardından çarşıdan ayrıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER