HaberlerGündemMuş"ta SODES projesi kapsamında öğrencilere spor malzemesi dağıtıldı

Muş"ta SODES projesi kapsamında öğrencilere spor malzemesi dağıtıldı

Muş Valiliği koordinasyonunda Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Derneği tarafından yürütülen ‘Aslı Çakır İzinde Olimpiyatlara Koşuyorum’ projesi ile 130 öğrenciye malzeme dağıtımı yapıldı.

Muş"ta SODES projesi kapsamında öğrencilere spor malzemesi dağıtıldı
Muş Valiliği koordinasyonunda Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Derneği tarafından yürütülen ‘Aslı Çakır İzinde Olimpiyatlara Koşuyorum’ projesi ile 130 öğrenciye malzeme dağıtımı yapıldı.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen malzeme dağıtım törenine Vali Vedat Büyükersoy ve eşi Kadriye Büyükersoy, Proje İl Koordinatörü Bülent Solmaz, Koordinatör Yardımcısı Fethi Akman, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Kartal, SODES Proje Uzmanları, Antrenörler ve öğrenciler ile birlikte veliler katıldı.

Törende sporculara malzeme dağıtan Vali Vedat Büyükersoy, özellikle çocukların bu tür faaliyetlerle kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması gerektiğini söyledi. Proje ile ilgili bir açıklama yapan Vali Büyükersoy, şunları söyledi: “Çocuklarımızı sporla buluşturuyoruz ve onların kötü alışkanlıklar edinmesine engel oluyoruz. Antrenörlerimize teşekkür ediyoruz. SODES kapsamında toplam 118 bin TL’lik bir proje. İki spor tesisi için gösterilen alan ile ilgili idari mahkemede devam eden dava var. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Biz yürütmeyi durdurma kararına itiraz ettik, ancak bu itirazımız da reddedildi. Şu an yargı sürecinden dolayı yatırım ihale edildiği halde imalata başlanamadı, böyle bir sıkıntı var. Dileğimiz yargı bir an önce kararını verir. Başka yer bulabilirsek yeri değiştirmeyi de düşünüyoruz. Bu konu için ayrılmış ödenek var, sadece uygun arazi bulamadığımızdan dolayı hizmet gecikmekte ve bundan dolayı da gençlerimiz ulaşabilecekleri hedefe ulaşamamaktalar. Tartan pist ve stadyum. İki yatırım 7 milyon TL.”

130 KURSİYERE PROJEDEN FAYDALANIYOR

‘Aslı Çakır İzinde Olimpiyatlara Koşuyorum’ projesi ile ilgili detaylı açıklama yapan Proje İl Koordinatörü Bülent Solmaz ise şunları söyledi: “İlimizde ikamet eden spora meyilli 12-18 yaş arası 130 kursiyere badminton ve karate branşlarında 5 ay, atletizm branşında ise 10 aylık eğitim ve malzeme desteği vererek bu kursiyerlerin belirtilen branşlarda başarılı olmalarına ve yaşıtları arasında sosyalleşmesine ve beden sağlığının zihinsel başarıyı arttıracağı inancıyla gerekli görülen çalışmaların yapılmasına imkan sağlanmaktır. Proje kapsamında; 20 kursiyere badminton kursu, 80 kursiyere atletizm kursu ve 30 öğrenciye Uzakdoğu (karate) kursu verilecektir. Projede; 1 proje koordinatörü görev yapacaktır. Ayrıca 1 badminton, 4 atletizm ve 1 uzakdoğu (karate) eğitmeni olmak üzere toplam 6 eğitmen eş finansman bütçesinden finanse edilerek istihdam edilecektir. Projede tamamlayıcı etkinlik olarak 130 öğrenciye yönelik piknik organizasyonu düzenlenecektir.”

Kursa katılan öğrenciler ise dağıtılan malzemelerin kendileri için çok büyük önem arz ettiğini ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER