HaberlerGündemMurat Sökmenoğlu, memleketi Hatay'da toprağa verildi

Murat Sökmenoğlu, memleketi Hatay'da toprağa verildi

Eski TBMM Başkanvekili Murat Sökmenoğlu memleketi Hatay'da toprağa verildi.

Murat Sökmenoğlu, memleketi Hatay'da toprağa verildi
Eski TBMM Başkanvekili Murat Sökmenoğlu memleketi Hatay'da toprağa verildi.

Geçtiğimiz Cuma günü tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybeden Sökmenoğlu için dün Türkiye Büyük Millet Meclisinde tören düzenlendi. Törenin ardından uçakla Memleketi Hatay'a getirilen Murat Sökmenoğlu için cenaze namazı Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde kılındı. Reyhanlı Merkez Mustafa Şevki Paşa Büyük Camiye de öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Sökmenoğlu'nun cenazesi Karayolu ile Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde bulunan Beyazıd-ı Bestami Türbesi içerisindeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze töreninde Merhum Murat Sökmenoğlu'nun eşi Tülin Sökmenoğlu ve çocukları Tayfur ve Tarık Sökmenoğlu taziyeleri kabul ederken cenazeye Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Mehmet Öntürk, MHP Milletvekili Şefik Çirkin, CHP Milletvekili Hasan Akgöl, CHP'li Mustafa Sarıgül, askeri erkan, belediye başkanları ve eski ve yeni birçok milletvekili katıldı.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER