HaberlerGündemMuğla'nın fuar alanı tanıtıldı

Muğla'nın fuar alanı tanıtıldı

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)'nın projesi olan Muğla Uluslararası Fuar ve Yaşam Alanı tanıtıldı. MUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan, herhangi bir projenin devamı niteliğinde olmadığını belirterek, "Projemizin amacı, bölge tanımlamasında TR32 bölgesinde bulunan Muğla iline, uluslararası bir fuar ve yaşam alanı kazandırmaktır. Bölge işletmelerinin rekabet gücünün arttırılması, uluslararası fuar ve yaşam alanı sayesinde yeni pazarlarla tanışması, bölgenin sosyoekonomik ve

Muğla'nın fuar alanı tanıtıldı
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)'nın projesi olan Muğla Uluslararası Fuar ve Yaşam Alanı tanıtıldı. MUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan, herhangi bir projenin devamı niteliğinde olmadığını belirterek, "Projemizin amacı, bölge tanımlamasında TR32 bölgesinde bulunan Muğla iline, uluslararası bir fuar ve yaşam alanı kazandırmaktır. Bölge işletmelerinin rekabet gücünün arttırılması, uluslararası fuar ve yaşam alanı sayesinde yeni pazarlarla tanışması, bölgenin sosyoekonomik ve dış ticaret kapasitesinin arttırılması amaçlanmaktadır." dedi.

Projenin mimarı olarak bir sunum yapan Serter Karataban ise en önemli özelliğinin, mevcut ağaç dokusunun korunarak inşa edilmesi olduğunu söyledi. Karataban, "Bir fuar merkezinin yapılmasını neredeyse imkânsız kılan arsada, yaklaşık 10 bin adet ağaç bulunuyor. Projenin en önemli mimari özelliği ise arsanın bu doğal yapısına herhangi bir zarar verilmeyecek olması. Böylece doğal denge ve düzene, bodur çam ağaçlarının sürekliliğine ve Muğla'nın kentliye kazandırdığı kültürel mirasa karşı gelinmemiş olacak." şeklinde konuştu. Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Levent Ünver de projenin başarılı bir fikrin ürünü olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini dile getirerek, "Dilerim ki bir sonraki birlikteliğimiz temel atma töreni olur." ifadelerini kullandı. MUTSO Meclis Başkanı Şükrü Altınay ise projenin Muğla için son derece önemli olduğunun altını çizerek, "Büyükşehir ve Menteşe belediyelerimizin bu projeye ciddi katkılar vereceklerine inanıyoruz. Proje, Muğla’ya hem ekonomik bir katma değer yaratması hem de sosyal, kültürel, sanatsal anlamda gelişmesi için önemli bir adım olacaktır." dedi.

Akçaova Mahallesi bitiminde yer alacak Muğla Uluslararası Fuar ve Yaşam Alanı, şehir merkezine 4 kilometre mesafede. 82 bin metrekarelik alana sahip eğimli arazinin en alt ve en üst noktaları arasındaki kot farkı 45 metre. Bütün vadi ve Akçaova, arazinin tepe noktasında. Bu yönden gelen günde yaklaşık 40 bin araba, Muğla'ya girmeden önce son olarak bu tepe tarafından karşılanıyor. Projede fuar sergi salonu ve fuaye, fuar açık alanı, toplantı salonu, restoran ve kafeterya ile 100 metrekarelik 11 adet daimi sergi alanı bulunuyor. Maliyeti 12 milyon TL olan fuar alanının 8 milyon TL'si hazır. Bunun 5 milyon TL'sini MUTSO, 3 milyon TL'sini Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER