HaberlerGündemMuğla'daki feribot seferlerinde düzenleme yapıldı

Muğla'daki feribot seferlerinde düzenleme yapıldı

Muğla'da Bodrum ile Datça arasında faaliyet gösteren feribot seferlerinde, hizmetlerin aksamaması için belediye meclisinde düzenlemeler yapıldığı bildirildi.

Muğla'daki feribot seferlerinde düzenleme yapıldı
Muğla'da Bodrum ile Datça arasında faaliyet gösteren feribot seferlerinde, hizmetlerin aksamaması için belediye meclisinde düzenlemeler yapıldığı bildirildi.

Muğla'nın büyükşehir statüsü kazanmasının ardından il sınırlarında denizyoluyla yapılacak toplu taşıma hizmetleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin görev alanına verildi. Bodrum-Datça arasında faaliyet gösteren feribot taşımacılığının 2014 yılı turizm sezonunda tekrar başlayabilmesi, hizmetin aksamaması ve çalışma ruhsatının düzenlenebilmesi için belediye meclisinde düzenlemeler yapıldı. Buna göre işletme hakkı, belediye şirketi Muğla Kent Hizmetleri A.Ş.'ye (MUTTAŞ) 2014 yılı sonuna kadar devredildi. MUTTAŞ da hattın işletmeciliğini, yıllardır Bodrum-Datça arasında taşımacılık hizmeti veren Bodrum Feribot A.Ş.'ye 31 Kasım 2014 tarihine kadar kiraladı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından çalışma ruhsatı düzenlenen seferler, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Bodrum Feribot A.Ş’ye hat izni vermesiyle üç feribotla başladı.

Bodrum-Datça feribot seferleriyle ortalama 4 saatte gidilen 230 kilometre karayolu mesafesi, 18,5 deniz miliyle denizyolundan 1 saat 45 dakikada gidilebiliyor. Seferlerin günleri ve saatleri, hava ve deniz şartlarına bağlı olmak kaydıyla şu şekilde düzenlendi: 01.07.2014 ile 31.08.2014 arasında Bodrum ve Datça’dan her gün 09.30, 13.00 ve 17.30, 01.09.2014 ile 30.09.2014 arasında her gün 09.30 ve 17.30, 01.10.2014 ile 31.10.2014 arasında her gün 09.30 ve 16.00 saatleri arası.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yaptığı açıklamada, "Turizm sezonunda en çok ziyaret edilen iki ilçeyi birbirine bağlayan ve ulaşımda mesafeyi kısaltan feribot seferleri, yasal prosedürü büyükşehir meclisinde oybirliğiyle kabul edildikten sonra başladı. Büyükşehir olan Muğla’da ulaşım alanında kara, deniz, hava gibi birçok alan da belediyenin görev ve yetkisinde. Vatandaşlarımızın ulaşımla ilgili her türlü hizmetten yararlanması için çalışmalara devam ediyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fatih sondaj gemisi Türkali-2 kuyusuna ulaştıFatih sondaj gemisi Türkali-2 kuyusuna ulaştıÇatı katında çıkan yangın korkuttuÇatı katında çıkan yangın korkuttuEv hanımları kurslarda aldıkları eğitimle meslek sahibi oluyorEv hanımları kurslarda aldıkları eğitimle meslek sahibi oluyorHakkari'deki patlamada yaralanan asker hayatını kaybettiHakkari'deki patlamada yaralanan asker hayatını kaybettiBakan Kurum Elazığ'da deprem konutlarını incelediBakan Kurum Elazığ'da deprem konutlarını inceledi
SIRADAKİ HABER