HaberlerGündemMuğla Valisi Güvençer su ürünleri tesislerini inceledi

Muğla Valisi Güvençer su ürünleri tesislerini inceledi

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Milas ve Bodrum ilçelerindeki deniz ve toprak havuzlarda su ürünleri yetiştiriciliği, işleme ve paketleme tesislerini inceledi.

Muğla Valisi Güvençer su ürünleri tesislerini inceledi
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Milas ve Bodrum ilçelerindeki deniz ve toprak havuzlarda su ürünleri yetiştiriciliği, işleme ve paketleme tesislerini inceledi.

Vali Güvençer, ilk olarak beraberindeki heyetle Milas-Bodrum Havalimanı toplantı salonunda, su ürünleri sektör temsilcileriyle biraraya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün su ürünleri hakkındaki sunumunun ardından sektörün genel durumu, beklentileri, problemleri, alınması gereken önlemler, ülke ekonomisine katkısı, çevre ve turizm yönüyle değerlendirilmesi yapıldı. Diğer sektörleri etkilemeden, çevre duyarlılığı ve bilinci içinde faaliyetlerini sürdürerek, bulunduğu konumdan daha ileriye gidebilmesi için alınması gereken tedbirler gündeme getirildi. Görüşülen meselelerin çözülüp çözülmediği ve yeniden değerlendirilme yapılması için toplantının eylül ayında tekrarlanması kararlaştırıldı.

Daha sonra Güvençer, beraberindeki heyetle denizlerde ve toprak havuzlarda üretim yapan su ürünleri yetiştiricilik ve işleme paketleme tesislerini ziyaret ederek bilgi aldı. Heyette Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Muhammet Sevinç, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Şanlı, Güllük Liman Başkanı Türker Kutlu ve teknik personel yer aldı.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER