HaberlerGündemMüftü Keleş: Rahmet, mağfiret ve kurtuluş vakti Ramazan ayı

Müftü Keleş: Rahmet, mağfiret ve kurtuluş vakti Ramazan ayı

Bafra İlçe Müftüsü Burhan Keleş, "Problemleri çözmede çaresiz kalan insanoğlu için Ramazan ayı, susuzluktan ölmek üzere olan insanın imdadına yetişen can suyu gibi olacaktır." dedi.

Müftü Keleş: Rahmet, mağfiret ve kurtuluş vakti Ramazan ayı
Bafra İlçe Müftüsü Burhan Keleş, "Problemleri çözmede çaresiz kalan insanoğlu için Ramazan ayı, susuzluktan ölmek üzere olan insanın imdadına yetişen can suyu gibi olacaktır." dedi.

Müftü Burhan Keleş, Ramazan ayının yaklaşması üzerine bir basın açıklaması yaptı. Keleş, 26 Haziran 2014 Cuma günü akşamı kılınacak teravih namazı, Cumartesi günü de tutulacak oruç ile Ramazan ayına merhaba denileceğini belirtti. Keleş, "Yüce Mevla’ya hamd olsun, Peygamberimize, aline ve ashabına salat ve selam olsun. İlahi mesajlardan uzaklaşması nedeniyle karşılaştığı problemleri çözmede çaresiz kalan insanoğlu için Ramazan ayı, susuzluktan ölmek üzere olan insanın imdadına yetişen can suyu gibi olacaktır. Ramazan ayının, başından sonuna kadar gecesinde ve gündüzünde Rahman-ı lütuf ve ihsanlar nisan yağmurları gibi boldur. Bu nedenle Müslüman, coşan rahmet deryaları içinde, Ulu Yezdan’dan gelen sağlam ipler gibi olan; tutunanları rahmete, mağfirete, kurtuluş ve sonsuz huzur mekanı Cennet'e götüren Kur’an ve Sünnet’le buluşup masivadan uzaklaşarak, manevi mertebelere kavuşacaktır." diye ifade etti.

Nebiler Sultanı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav), ümmetine Veda Hutbesi’nde, deniz dalgaları gibi gelen günahlardan, fitnelerden kurtulmak ve dalalete düşmemek için Kur’an ve Sünnet’e sımsıkı sarılmalarını vasiyet ettiğini hatırlatan Müftü Burhan Keleş, "Ramazan ayı, Kur’an ve Sünnetin pratik hayatımızda daha fazla yer aldığı, dini hayatımızın daha canlı olduğu bir zaman dilimidir. Ramazan ayı, günahlara ve Cehennem azabına karşı koruyucu bir kalkan ve kötülüklerden koruyacağı müjdelenen oruç ibadetinin eda edilmesi; arınmaya çalışanlara, haneyi kalbini temizlemek ve hoşca istikbal için keremi sonsuz Rahman’ın kullarına en güzel hediyesidir. Ne mutlu kadru kıymetini bilenlere." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER