HaberlerGündemMüftü Eren: İftar sofralarımızda fakir ailelere yer verelim

Müftü Eren: İftar sofralarımızda fakir ailelere yer verelim

Yerköy Müftüsü Necip Eren, Ramazan ayının birlik beraberlik ve kaynaşmaya vesile olduğunu belirterek, iftar sofralarında mutlaka fakirlere de yer verilmesi gerektiğini söyledi.

Müftü Eren: İftar sofralarımızda fakir ailelere yer verelim
Yerköy Müftüsü Necip Eren, Ramazan ayının birlik beraberlik ve kaynaşmaya vesile olduğunu belirterek, iftar sofralarında mutlaka fakirlere de yer verilmesi gerektiğini söyledi.

Ramazan ayının 11 ayın sultanı, en hayırlı ay olduğunu ifade eden Müftü Eren, "Ramazan ayı, ruhlarımızın uyarıcı telkin ve öğütlere her zamankinden daha çok açık olduğu, manevi duygularımızın canlılık kazandığı, birlik ve beraberliğimizin, kardeşlik ve sevgi bağlarının daha da güçlendiği mübarek bir aydır. İslam dini sosyal hayata ve sosyal dayanışmaya önem veren bir dindir. Bu ay içerisinde başta aile yuvalarımız, camilerimiz, çevremiz, hatta cadde ve sokaklarımız daha bir canlılık içerisinde olmalıdır." dedi.

Bu ayda bireysel sorumlulukların yanı sıra toplumsal sorumlulukların da yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan Eren, şunları ifade etti: "Oruçlu iken, elimizle ve dilimizle hiç kimseyi rahatsız etmemeye çalışalım. Bu ay süresince başta akrabalarımız, çevremizdeki yaşlı ve hasta kimseleri ziyaret etmeli, bilhassa yoksul, yetim ve dul insanlarımıza yardım elimizi uzatmalıyız. Zekat ve fitre gibi mali ibadetlerimizi bu ayda yerine getirmeye çalışalım. İftar ve sahur sofralarımızda fakirlere yer verelim. Kendimiz, milletimiz ve bütün İslam aleminin kurtuluş ve mutluluğu için yüce Allah’a dua ve niyazda bulunalım. Kısacası bu mübarek ayın kıymetini bilerek en iyi şekilde değerlendirelim."

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER