HaberlerGündemMüdür, 17. kez görevinden alındı

Müdür, 17. kez görevinden alındı

Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Velettin Birsöz, 1997 yılından beri 17. kez bir başka göreve atanmak üzere 3'lü kararname ile görevinden alındı. Atamaya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Müdür, 17. kez görevinden alındı
Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Velettin Birsöz, 1997 yılından beri 17. kez bir başka göreve atanmak üzere 3'lü kararname ile görevinden alındı. Atamaya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

1996 yılında DYP-SHP koalisyon hükümeti döneminde, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı iken Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan Velettin Birsöz, 18 yıllık süre içerisinde valilik oluruyla geçici görev ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Nevşehir- Hacıbektaş, Karabük-Safranbolu, Hatay-Cilvegözü Sınır Kapısı Turizm Tanıtma Şefi, Kars, Bitlis ve Tunceli Kültür ve Turizm Müdürü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da Araştırma Planlama Kurulu üyeliği gibi görevlendirme ve tayin işlemleriyle gönderildi. Her defasında İdare Mahkemesi’nde veya Danıştay 5′inci Daire’de göreve yeniden dönebilmek için dava açan Birsöz, açtığı tüm davaları kazanarak yeniden Nevşehir’e dönmeyi başardı.

'Tayin rekortmeni il müdürü' olarak tanınan Velettin Birsöz, bu nedenle Kapadokya bölgesinin etkin şekilde tanıtımına ilişkin 18 yıl içerisinde kayda değer hiçbir etkinliğin içerisinde yer alamadı. Velettin Birsöz’ün Nevşehir’de görev yaptığı dönemde ilginç olaylar da yaşandı. Birsöz, 2002 yılında müdürlük personelinin makam anahtarını saklayarak kendisinin odasına girmesini engellediği iddiasıyla Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat etti. Olay yerine gelen başsavcı, Birsöz’ün makam odasını çilingir yardımıyla açtırdı. Kapı açıldıktan sonra başsavcı, personelin ifadesini aldı.

İLGİLİ HABERLER

Yoğun kar rüzgâr buzlanma ve don uyarısıYoğun kar rüzgâr buzlanma ve don uyarısıİstanbul'da DAİŞ operasyonu: 16 gözaltıİstanbul'da DAİŞ operasyonu: 16 gözaltıDenizli'de 4,2 büyüklüğünde depremDenizli'de 4,2 büyüklüğünde depremTürkiye'ye resmi temsilci atamayan sosyal medya platformlarına reklam yasağı başladıTürkiye'ye resmi temsilci atamayan sosyal medya platformlarına reklam yasağı başladıBitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyorBitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyor
SIRADAKİ HABER