HaberlerGündemMudanya"da kabotaja erken kutlama

Mudanya"da kabotaja erken kutlama

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Ramazan ayı dolayısıyla bu yıl erken kutlanan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 88. yıl dönümü etkinliklerinde, yağlı direkten bayrak alma yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

Mudanya"da kabotaja erken kutlama
Bursa’nın Mudanya ilçesinde Ramazan ayı dolayısıyla bu yıl erken kutlanan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 88. yıl dönümü etkinliklerinde, yağlı direkten bayrak alma yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

Mudanya Liman Başkanlığı’nın organize ettiği Mudanya Belediyesi ile Burulaş’ın destek verdiği program, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Garnizon Komutanı Kd. Binbaşı Tayfun Paşaoğlu, Liman Başkanı Halil Karakuş, Burulaş İşletme Müdürü Gökay Kalyoncu ile protokolün hazır bulunduğu törenlerde deniz şehitleri anısına çelenk sunumunun ardından etkinlikler, iskelede düzenlenen yarışmalarla devam etti. Mudanya Liman Başkanı Halil Karakuş, denizden yolcu taşıma ve deniz turizmi yönünde aktif bir liman olan Mudanya’da, can ve mal emniyetini sağlamak için denetimleri sürekli olarak yaptıklarını belirterek, deniz temizliği yönünden de vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini söyledi.

Etkinliklerde yüzme yarışlarının ardından Kabotaj Bayramı'yla özdeşleşen yağlı direk yarışması yapıldı. Son 11 yıldır yağlı direkten bayrak kapmayı kimseye bırakmayan Ferdi Tabak, bu yıl da bayrağı direkten alarak, altınla ödüllendirildi. 18 yaş altı ve üstü olmak üzere iki kategoride yapılan yüzme yarışlarında ilk üçe giren yüzücülerden birincilere küçük, iki ve üçüncülere gram altın verildi. Daha sonra vatandaşların İzzet Kaptan gezi gemisiyle yaptığı kıyı turuna Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ile Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma bot ekibi ve Mudanya Yelken Kulübü’ne bağlı tekneler eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

Kovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştü
SIRADAKİ HABER