HaberlerGündemMTTB: Üniversiteler üzerinden oynanan oyuna müsaade etmeyeceğiz

MTTB: Üniversiteler üzerinden oynanan oyuna müsaade etmeyeceğiz

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB), Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin açıklama yaptı.

MTTB: Üniversiteler üzerinden oynanan oyuna müsaade etmeyeceğiz

MTTB yaptığı yazılı açıklamada, son birkaç gündür Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu’nun atama kararı üzerine başlatılan olayları titizlikle takip ettiklerini ifade etti.

Bulu’nun atanmasını bahane göstererek başlatılan gerginlik havasının dağılmasını istemeyen grupların varlığına işaret edilen açıklamada, "Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüste başlatılan olaylarda rektör atamasını protesto etmek isteyenlerin terör örgütü lehine slogan atarak ve marşlar söyleyerek halay çektiğini görmekteyiz. Bu olayların aslında sadece Boğaziçi   Üniversitesi öğrencilerinin tepki gösterisi olmadığı, civar üniversitelerden gelen öğrenciler ile birlikte siyasi partiler, terör örgütleri ve marjinal grupların katılımıyla oluşan bu güruhun amacının farklı olduğu ortadadır." denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Olaylarda gözlemlediğimiz, kuklacıların, ülkemizin üzerinde daima kalmasını istedikleri kaos bulutunu yeniden oluşturmaya çalıştıklarıdır. Karanlık ve kirli eller geçmişte olduğu gibi üniversiteleri karıştırma, öğrenci kavgalarının fitilini ateşleme uğraşı içerisindedir. Toplum ahlâkını dinamitleyen grupların da gösterilere katılmasıyla olaya farklı bir boyut eklenmeye çalışılmaktadır. Dış basın ile birlikte terör örgütü sempatizanlığı yapan medya organlarının servis ettiği asparagas haberler bize gezi kalkışmasını hatırlatmaktadır.

Darbe çığırtkanlığı, başörtülü vatandaşlar üzerinden ayrımcılık oluşturma çabası, 27 Mayıs atıfları ve üniversite olaylarının aynı günlerde yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, bu olaylara karşı öğrencilerin aklıselim davranması ve asla oyuna gelmemesi yönünde tavsiyede bulunuldu.

Açıklamada, "Ülkemizin son zamanlarda salgın hastalıkla mücadelesine rağmen gelişmeye devam etmesi karşısında başlatılan bu kirli kumpasın tertibini yapan karanlık odaklara karşı, Milli Türk Talebe Birliği olarak sesleniyoruz: Sadece Boğaziçi Üniversitesinde değil hiçbir üniversitemizde kirli emellerinizi gerçekleştiremeyeceksiniz. Bizler, MTTB olarak, üniversiteler üzerinden oynanan bu oyuna asla müsaade etmeyeceğiz. 'Cambaza bak cambaza!' diyerek öğrencilerimizi tuzağa çekmeye çalışanların tuzaklarını bozacağız!" değerlendirmesinde bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER