HaberlerGündemMSB, Irak'ın Kuzeyinde çıkan çatışmada 2 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı

MSB, Irak'ın Kuzeyinde çıkan çatışmada 2 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı

Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtında PKK'liler ile çıkan çatışmada 2 asker hayatını kaybetti.

MSB, Irak'ın Kuzeyinde çıkan çatışmada 2 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtında 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Yapılan açıklamanın devamında, "Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Silahlı Kuvvetler ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz." denildi.

Askerlerin künyeleri ile ilgili yapılan bilgilendirmede ise hayatını kaybedenlerin Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ile Muharrebe Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan olduğu kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER