HaberlerGündem'Mobilya İnternetten Satılmaz' Tabusu Yıkıldı

'Mobilya İnternetten Satılmaz' Tabusu Yıkıldı

Lazzoni’nin online markası Nuev, 'mobilya internetten satılmaz' tabusunu yıktı. Nuev, ürünlerini sanal ortamda gerçeğe yakın renklerle tanıtarak, kullandığı kumaşları test etmesi için müşterinin evine gönderiyor.

'Mobilya İnternetten Satılmaz' Tabusu Yıkıldı
Lazzoni’nin online markası Nuev, 'mobilya internetten satılmaz' tabusunu yıktı. Nuev, ürünlerini sanal ortamda gerçeğe yakın renklerle tanıtarak, kullandığı kumaşları test etmesi için müşterinin evine gönderiyor.

Lazzoni’yi ABD’de marka yapmayı başaran firmanın ABD Direktörü Efe Kababulut, Türkiye’de e-ticaretin pazar büyüklüğünün 2011 yılında 23 milyar TL’ye ulaştığını ve bir önceki yıla oranla yüzde 57 büyüdüğünü ifade etti. Sektörün e-ticaretteki bu büyümeden yeteri kadar pay alamaması üzerine, “kaderlerine razı olmak” yerine, iş geliştirici formüller ürettiklerini bildiren Kababulut, bu kapsamda ısrarla konunun üzerine giderek Türkiye’nin ilk e-mobilya firması olan Nuev’i kurduklarını kaydetti. Kababulut, mağazasız, şubesiz mobilya mağazası Nuev’in, Türkiye'nin yanı sıra ABD tüketicilerine de hizmet vermeye başladığını belirterek, şunları söyledi:

“Mobilya internetten satılmaz tabusunu yıkıyoruz. Nuev, müşteri odaklı satış stratejisi ile özellikle internet kullanıcılarının gözdesi oldu. Lazzoni olarak her eve girmeyi hedefliyoruz. Kalitenin doğal olarak bir maliyeti var ancak bunu bazı giderleri ortadan kaldırarak azaltabilirdik. Depo, mağaza giderleri olmayan, personel gideri minimum seviyedeki Nuev ile Lazzoni kalitesini çok daha uygun fiyatlarla müşterilere sunuyoruz. Burada en büyük handikapımız, müşterinin mobilya alırken dokunup, oturma alışkanlığıydı. Nuev.com internet adresimizde ürünlerin renk ve dokuları gerçeğini aratmıyor. El ile temas sorununu ise müşterilere kumaş göndermekle giderdik. Kumaşa dokunmak onu hissetmek isteyenlere kumaş örneği göndererek sanal ile reel alışverişi bütünleştiriyoruz.”

Kababulut, 7 gün 24 saat internet üzerinden müşterilerin taleplerini karşılayan Nuev’de montaj sorununu da giderdiklerini ifade ederek, ''Pek çok insan montajdan çekindiği için internetten sipariş vermiyor. Oysa bizim kurulum kılavuzumuz herkesin kolaylıkla anlayıp uygulayabileceği şekilde hazırlanıyor. Bu kılavuzları hazırlamadan önce testler yapıyoruz'' dedi.

Nuev'in en çok gençler için proje üreten mimarlarca tercih edildiğini bildiren Kababulut, “Nuev’i her geçen gün daha fazla keşfeden gençlerle yıl sonu hedefimize ulaşmayı hedefliyoruz. Kaliteden ödün vermeyen gençler, genç evliler önemli müşterilerimiz'' diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Malatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandıMalatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandıMardin’de bir PKK mensubu daha teslim olduMardin’de bir PKK mensubu daha teslim olduGöktaş: "Artık hep yerlerde sürünmelidir ABD askeri!"Göktaş: "Artık hep yerlerde sürünmelidir ABD askeri!"İstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorİstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorYetimler Vakfı, 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladıYetimler Vakfı, 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı
SIRADAKİ HABER