HaberlerGündemMirasımız Derneğinden "Kudüs Haftası" açıklaması

Mirasımız Derneğinden "Kudüs Haftası" açıklaması

Kudüs Haftası kapsamında yazılı bir açıklamada bulunan Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammet Demirci, Kudüs ve Mescid-i Aksa bilinci olan her Müslümanın slogandan öte Kudüs için elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Mirasımız Derneğinden "Kudüs Haftası" açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl Miraç Kandili'ne denk gelen haftayı ‘"Kudüs Haftası" ilan etmesinin ardından STK’lar da Kudüs bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak için farklı çalışmalar yürütüyor.

Kudüs Haftası münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammet Demirci, "Kudüs Haftası etkinliklerinde kurulacak her cümlenin mühim olduğunu, bu haftanın vesile kılınarak söylemden çok eyleme geçilmesi gerektiğini söyledi.

"Kudüs için sözün tükenip fiiliyatın elzem olduğu zamandayız"

Demirci, "Dernek olarak bugüne kadar liselerde verdiğimiz 'Liseli Gençler İlk Kıblesi İle Tanışıyor' başlıklı seminerlerimizle yaklaşık bir milyon gencimize Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı anlatmaya gayret ettik. Üniversitelerde, halka açık salon toplantılarında yüzlerce konferans ve seminerler düzenledik. Milyonlarca matbuatla, Aksa Dergimizle toplumumuzda Kudüs ve Mescid-i Aksa bilinci oluşması için gayret ettik.  Bugün Kudüs Haftası münasebetiyle topyekûn bir milletin Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı gündemlerine almış olması bizleri son derece mutlu etti. Kudüs için konuşalım, anlatalım, slogan atalım. Tüm bunlar elbette değerli ama artık Kudüs ve Mescid-i Aksa için sözün tükenip fiiliyatın elzem olduğu zamandayız. Bireysel ve kurumsal olarak her birimizin Kudüs ve Mescid-i Aksa için elimizi taşın altına atma zamanı. Bu vesile ile dua edelim ki, Miraç Kandili, aziz milletimiz ile Kudüslü Müslümanlar arasındaki ünsiyetin artmasına vesile olsun. Miraç Gecesi'ni idrak ederken dualarımızda Kudüs ve Mescid-i Aksa da olsun. Bu haftadan başlayarak, Kudüs ve Mescid-i Aksa özgür olana dek sosyal medya paylaşımlarımızın, dost ve akraba buluşmalarının, STK’larımızın gündem maddelerinden birisi de Kudüs-ü Şerif olsun." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER