HaberlerGündemMirac Kandili vesilesiyle muhtaç ailelere yardım

Mirac Kandili vesilesiyle muhtaç ailelere yardım

Mersin'in Tarsus ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Tarsus Umut Kervanı, onlarca ihtiyaç sahibi aileye Miraç Kandili dolayısıyla gıda yardımında bulundu.

Mirac Kandili vesilesiyle muhtaç ailelere yardım

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü olan İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Tarsus Umut Kervanı, Miraç Kandili münasebetiyle ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulundu.

Yapılan yardımlar hakkında açıklamada bulunan Tarsus Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Ramazan Tekyıldız, "Bugün İslam aleminin mübarek günlerinden Mirac Kandili. Umut Kervanı olarak tüm İslam aleminin Mirac Kandili'ni kutlar, kandilin İslam alemine ve ülkemize huzur, barış ve kardeşlik getirmesini yüce Allah'tan niyaz ederim. Mirac Kandili dolayısıyla önceden tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahibi yetim ve mağdur ailelerimize gıda yardımlarımızı ulaştırdık." şeklinde konuştu.

İmkanlar dahilinde yardım yaptıklarını belirten Tekyıldız, "Mirac Kandili dolayısı ile Mersin'in Tarsus ilçesinde muhtaç ailelere gıda paketi yardımında bulunduk. Gönül isterdi ki daha fazla aileye ulaşalım. Ama imkanlar dahilinde bugüne özel olarak ancak bu kadar aileye yardım edebildik." ifadelerini kullandı.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Tekyıldız, "Buradan hayırseverlere seslenmek istiyorum. İhtiyaç sahibi aile sayımız çok ama yardımlar kısıtlı. Siz de bu hayırlı kervana yardım ederek daha fazla aileye ulaşmamızda bizlere yardımcı olun." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER