HaberlerGündemMiraç Kandili Mardin’de dualarla ihya edildi

Miraç Kandili Mardin’de dualarla ihya edildi

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Mekke’den Kudüs’e, oradan da Allah'ın (Celle Celaluhu) huzuruna yükseldiği gece olan Miraç Kandili, Mardin merkez ve ilçelerdeki camilerde ihya edildi.

Miraç Kandili Mardin’de dualarla ihya edildi

İslam alemi, Hazreti Muhammed'in (Sallahu Aleyhi Veselem) "Allah'ım! Recep ve Şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan'a kavuştur." dualarıyla karşılamış olduğu, "üç aylar" olarak bilinen ve Recep ayı içerisinde bulunan iki kandilden ilki olan Regaib Kandilinin ardından idrak edilen Miraç Kandiline ulaşmanın sevinç, heyecan ve mutluluğunu yaşıyor.

Kandil vesilesiyle Mardin merkez ve ilçelerindeki camilerde sınırlı sayıda kişinin katılımıyla programlar düzenlendi.

Covid-19 tedbirlerinin üst düzeyde alındığı camide, geceyi idrak etmek için camiye gelen vatandaşlar, maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak geceyi ihya etti.

Camilerdeki program Kur'an Kerim tilavetiyle başladı, Mevlid-i Şerif’in okunmasıyla devam etti.

Miraç Kandili Mardin’de dualarla ihya edildi

Dua ve ibadetlerle idrak edilen gecede, eller ise İslam coğrafyalarında zulüm altında olan Müslümanların af ve mağfireti için açıldı.

Camilere gelen vatandaşlar, gece vesilesi ile namaz kılıp dua ettiklerini belirtip İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik ettiler.

Kandil programlar, yapılan dua ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER