HaberlerGündemMinaresiz Cami

Minaresiz Cami

Sivas’ın Suşehri ilçesinde minaresiz cami yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor.

Minaresiz Cami
Sivas’ın Suşehri ilçesinde minaresiz cami yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor.

Solak köyü sakinleri, 15 yıl önce Yeniköy Mahallesi’nde cami yaptırmak için çalışmalara başladı ancak paraları yetmeyince camiyi minaresiz tamamlamak zorunda kaldı. Minaresi olmayan caminin kubbesine monte edilen hoparlörden ezan sesi duyulabiliyor. Solak Köyü Muhtarı Kenan Yılmaz, “55 haneli köyümüzde iki tane cami bulunmakta. Mahallemiz olan Yeniköy mevkiindeki camimizin 1996 yılında inşaat çalışması başlamış olup, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Tamamı köy halkının desteğiyle yaptığımız camimize o zamanki dönemde minare yapmak için gücümüz yetmedi. Camimizin minaresini yapmak için birçok girişimde bulunduk ancak yaptığımız araştırmalar sonucu bir minarenin maliyetinin yüksek olması nedeniyle bu çalışmamız yarım kaldı. 15 yıldır maalesef minaresini yaptıramadığımız camimize hayırseverlerden destek bekliyoruz. Camimizin minaresinin olmaması bizleri üzüyor ancak şu anki şartlarda minareyi yaptırma gücümüz yoktur. Minarenin yapılması için cami içerisine de yardım kutusu yaptık, hayırseverlerden gelecek yardımlarla minarenin parasını toplayıp yaptırmayı düşünüyoruz” dedi.

Yeniköy Camii imamı Süleyman Aydın ise, “Camimizin minaresinin olmaması bizleri üzüyor. Minareye çıkıp ezan okumak istiyorum ancak olmadığı için okuyamıyorum. Caminin kubbesine monte ettiğimiz hoparlörden okuduğum ezan duyulmakta. Hayırseverlerden destek bekliyoruz. Bizde bir an önce camimizin minaresine kavuşmak istiyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandı
SIRADAKİ HABER