HaberlerGündemMimar Sinan 9 Nisan Mimarlar gününde İstanbul'da anılacak

Mimar Sinan 9 Nisan Mimarlar gününde İstanbul'da anılacak

Osmanlı döneminin en önemli mimarlarından olan ve "İstanbul siluetine imzasını atan mimar" olarak tarihe geçen Mimar Sinan, "9 Nisan Mimarlar Günü" kapsamında İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen etkinliklerle anılacak.

Mimar Sinan 9 Nisan Mimarlar gününde İstanbul'da anılacak

Süleymaniye Camii'nde Cuma namazı sonrasında düzenlenecek olan program ile ilgili konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Sadece İstanbul’da 335 eserin altında imzası olan Mimar Sinan’ın, 9 Nisan günü, Süleymaniye’de kılınacak Cuma namazı sonrası mezarı başında anılacak. Mimar Sinan, kendi eseri olan Süleymaniye Cami’ni 464 yıl önce yine bir Cuma günü açmıştı. Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü, yine bir Cuma gününe denk geldi. İstedik ki, ‘beni hayırla yâd edin’ diye vasiyet eden bu büyük mimarı kabri başında dualarla analım." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER