HaberlerGündemMilli Eğitim Bakanı Çorum'da toplu açılış törenine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Çorum'da toplu açılış törenine katıldı

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Çorum'a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 24 eğitim tesisinin açılışına katıldı, kentin öğretmenleriyle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı Çorum'da toplu açılış törenine katıldı

Çorum'un Sungurlu ilçesi Arifegazili İlkokulunda Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptıran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ardından eğitim çalışanlarının aşılanmasına başlandı.

Burada yapmış olduğu konuşmasında aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı'nın ilgili planlamayı yaptığını söyleyen Selçuk, "Biz kendilerine bir milyon 259 bin çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-Nabız'da ya da 2023'e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. Daha sonra da yine istedikleri şekilde randevu sistemi oluşuyor ve oraya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak." dedi.

Öğretmenler için aşı sürecini Arifegazili İlkokulunda başlattıktan Çorum Valiliğini ziyaret eden Selçuk, valilik özel defterini imzaladıktan sonra eğitim tesisleri hakkında Çorum Valisi Mustafa Çiftçi' den bilgi aldı.

Valilik ziyareti sonrası Hacı Bektaş Veli Ortaokulu'nda düzenlenecek olan Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Tören yerine geçti.

Törende yapılan protokol konuşmalarının ardından ilimizde 154 derslikli 9 ilkokul, 88 derslikli 5 ortaokul, 8 derslikli anaokulu, 100 kişi kapasiteli bir kız pansiyonu, 12 derslikli 5 lise, 16 derslikli bilim sanat merkezi, 16 derslikli özel eğitim okulu ve bir spor salonundan oluşan 24 eğitim tesisisin açılışı için kurdele kesimi yapıldı.

Bakan Selçuk, ziyaret programı kapsamında Çorum Belediyesi’ne de gerçekleştirmiş olduğu ziyaretinin ardından kentteki öğretmenlerle "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" programına katıldı.

Selçuk, programda öğretmenlerle sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER