HaberlerGündemMilletvekili Özbek"ten, “din Görevlileri Ve Camiler Haftası” Kutlama Mesajı

Milletvekili Özbek"ten, “din Görevlileri Ve Camiler Haftası” Kutlama Mesajı

AK Parti Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, “Din Görevlileri ve Camiler Haftası” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı.

Milletvekili Özbek"ten, “din Görevlileri Ve Camiler Haftası” Kutlama Mesajı
AK Parti Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, “Din Görevlileri ve Camiler Haftası” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı.

Özbek mesajında şu görüşlere yer verdi:

“ Camilerimiz; inanan gönüllerin huzur bulduğu, manen beslendiği, kardeş bedenlerin birleşerek tek vücut olduğu, elem ve sevinçlerin paylaşıldığı, yaratılış gayesi olan kulluğun yüce Yaratıcıya topluca arz edildiği, Müslüman bünyedeki şahadetin defalarca yinelendiği, mübarek ve müstesna mekânlardır. Camilerimiz; dargınların barıştığı, kin ve düşmanlıkların unutulduğu, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin telkin edildiği, çalışma azminin aşılandığı, güzel ahlakın işlendiği, eğitim yuvalarımızdır. 2003 yılından itibaren bu haftanın, “ Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanmaya başlanması çok isabetli ve yerinde bir karar olmuştur. İnsanlarımızla iç içe yaşayıp onların dertleriyle dertlenen, halkımız arasında uzlaştırıcı, bütünleştirici bir tutum sergileyen, dini konularda onları aydınlatan, sosyal problemlere çözüm arayan, sorumluluk duygusu içerisinde vatanımızın her köşesinde ve yurt dışında bu ulvi görevi yerine getiren din görevlilerinin toplum hayatında önemli bir misyonu vardır. Din Görevlileri, sadece bir kuşağın değil, çocukların, gençlerin, yaşlıların, kısaca herkesin moral ve ümit kaynağıdır. “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, camilerin yapımında emeği geçen, din hizmetinde ömür tüketen ve rahmete kavuşan bütün kardeşlerimizi rahmetle yad ediyor, bu hizmetlerde daim olanlara başarılar temenni ediyorum.”

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER