HaberlerGündemMillî Savunma Bakanı Akar Şırnak’ta

Millî Savunma Bakanı Akar Şırnak’ta

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde ana kademe komutanlarla birlikte Şırnak Valiliğini ziyaret etti.

Millî Savunma Bakanı Akar Şırnak’ta

Millî Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığındaki denetleme ve incelemelerinin ardından Şırnak Valiliğine geçti.

Vali Ali Hamza Pehlivan’dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Akar, daha sonra komutanlarla birlikte kent merkezini gezerek esnafla sohbet etti.

Vatandaşlarla sohbet eden Bakan Akar, “Şırnaklı hemşerilerimizin hem terörle mücadele hem de hayatın kontrollü normalleşmesi konularındaki başarılarından dolayı gurur duyuyoruz. Gelinen nokta çok önemli. Devlet sizin için var. Asker, sivil kardeşlerimizin rahatı ve huzuru için var. Bunun için çalışıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şırnak’a olan ilgisinin bilindiğini vurgulayan Bakan Akar, “Biz kardeşiz. Binlerce yıllık tarihimiz ve ileriye doğru omuz omuza yapacağımız bir sürü işimiz var. Bunu da gerçekleştireceğiz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER