HaberlerGündemMidyat’ta yapılacak kız öğrenci yurdunun protokolü imzalandı

Midyat’ta yapılacak kız öğrenci yurdunun protokolü imzalandı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Midyat’ta yaptırılması planlanan 200 kişilik yükseköğrenim kız yurdu için protokolü imzaladı.

Midyat’ta yapılacak kız öğrenci yurdunun protokolü imzalandı

Valilik Dara Toplantı salonunda gerçekleştirilen protokole Vali Demirtaş’ın yanı sıra Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Midyat Meslek Yüksekokul Müdürü Tarık Demir, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı ile diğer ilgililer katıldı.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin tarafından yaptırılması planlanan 6 bin metrekare alana sahip Hacı Ali – Naime Şahin Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu 4 kat, 70 oda ve 200 yatak kapasiteli olacak.

Yurt protokolünü imzalayan Vali Mahmut Demirtaş, eğitime sunduğu katkılardan dolayı Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’e teşekkür etti.

GAİB Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi protokolünün imzalamasından kısa bir süre sonra yurt içinde protokol imzalanmanın sevindirici olduğunu belirten Vali Demirtaş, şöyle dedi:

“Belediye Başkanımız sağ olsun anne ve babasının adına 200 kişilik bir kız öğrenci yapacak. Gençlerimiz çok rahat ve huzurlu bir şekilde bu yurtta kalacaktır. Midyat’ımıza ve Mardin’imize hayırlı olmasını diliyorum. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından protokol imzalandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER