HaberlerGündemMidyat’ta tekstil sektörü temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı

Midyat’ta tekstil sektörü temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı

Mardin’in Midyat İlçesinde, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Mardin İl Müdürlüğü tarafından tekstilci ve iş adamlarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Midyat’ta tekstil sektörü temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı

Midyat Kaymakamlığının organizesinde Mardin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından ilçede faaliyet gösteren tekstilci ve iş adamlarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bağlar Mahallesi’ndeki Milli İrade Okulu Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Midyat ilçe Kaymakamı Tekin Dundar, Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik, hazır giyim ve tekstilci iş adamları katıldı.

Toplantıda, Prim Tahakkuk ve Tahsilât Şefi Abdulkadir Dilen tarafından tekstilci iş adamları ve katılımcılara yönelik sigorta borçları, iş gücü, teşvik, istihdam ve yeni istihdama ücret desteği hakkında bilgilendirme yapıldı. 

Yıllardan beri tüm girişimlere rağmen Midyat’ta İŞKUR temsilciliğinin açılmadığını belirten sektör temsilcileri, işlemler için Mardin’e gitmek zorunda kaldıklarını ve ciddi mağduriyet yaşadıklarını, bir an önce bu sorunun giderilmesi gerektiğini ifade ettiler. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde Mardin İŞKUR Müdürünün Midyat’ta temaslarda bulunacağı belirtildi.

Bilgilendirmelerin ardından sektör sorunları masaya yatırılarak, sorunların çözümü konusunda istişarelerde bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER