HaberlerGündemMidyat’ta şubat ayı muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

Midyat’ta şubat ayı muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

Mardin’in Midyat ilçesinde geleneksel olarak her ay yapılan muhtarlar şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi.

Midyat’ta şubat ayı muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

Bağlar Mahallesi Milli İrade Okulu Konferans salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Tekin Dundar’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Abdurrahim Çelik, kurum amir ve temsilcileri ile merkez ve kırsal 72 mahallenin muhtarları katıldı.

İlçe Kaymakamı Tekin Dundar başkanlığında her ayın ilk haftasında düzenlenen toplantı kurum amir ve temsilcileri, merkez ve kırsal 72 mahalle muhtarları katılımıyla mevcut sorunlar dile getirilerek sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmaların yapılması sağlanıyor.

Kaymakam Tekin Dundar toplantıda yaptığı açıklamalarda, bazı sorunların çözümü için zaman mefhumunun gerekli olduğu belerterek, toplantıların amacının mevcut sorunların tespitini yapmak, ilgili kurumlara aktarmak, kısa vadede çözülebilecek sorunları çözmeye çalışmak olduğunu dile getirdi.

Ardından, Midyat Belediyesi Başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik, ilçe Belediyesi olarak yapılan çalışmaları aktardı. Kaymakamlık yazı işleri müdürü İsa Kurnaz Muhtar Bilgi Sistemi’nin sunumunu yaptı. Ardından, Midyat Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Abdurrahim Güneş, SGK hizmetleri hakkında bilgi verdi. Yapılandırma dönemi ve  Genel Sağlık Sigortası tescil işlemleri hakkında bilgi verdi.

Sorunlarını aktarmak için söz alan muhtarlardan Seyitler Mahallesi Muhtarı  İbrahim Küçükaslan,  mahallesindeki yapılmayan yol ve parke taşı  eksiklerini dile getirdi. Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Mehmet Nas, mahallesindeki parke taşı eksikliklerini dile getirerek Belediye Başkanı Veysi Şahin’in mahallelerdeki incelemelerini muhtarlarla yapmasını istediklerini söyledi. Yemişli Mahallesi Muhtarı Lokman Acar da, DEDAŞ tan kullanılmayan elektrik direklerinin arazilerinden kaldırılmasını talep etti.  Gelinkaya Mahallesi Muhtarı Fehmi Çiftçioğlu DEDAŞ tan elektrik direkleri talebinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER