HaberlerGündemMhp"den Demokratikleşme Paketi"ne İlginç Tepki

Mhp"den Demokratikleşme Paketi"ne İlginç Tepki

MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, memleketi Adana’da coşkuyla karşılandı. Sözlü için 10 adet koyunun kesildiği karşılama töreninde 11 yaşındaki bir kıza ‘andımız’ okutuldu.

Mhp"den Demokratikleşme Paketi"ne İlginç Tepki
MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, memleketi Adana’da coşkuyla karşılandı. Sözlü için 10 adet koyunun kesildiği karşılama töreninde 11 yaşındaki bir kıza ‘andımız’ okutuldu.

Partisinin genel merkezi tarafından Mahalli İdareler Seçimi Aday Takdim Toplantısı’nda Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Sözlü, partililer tarafından Adana Otoyolu’nun turnikelerinde karşılandı. Buradan kalabalık bir konvoy eşliğinde partisinin İl Başkanlığı’na gelen Sözlü için 10 adet koyun kesildi. MHP’nin ilçe belediye başkan adayları ile birlikte platforma çıkan Sözlü, partililerin coşkusuyla karşılandı.

Annesi ve eşi ile katıldığı törende kendisini destekleyenlere karanfil dağıtan Sözlü, yaptığı açıklama 3 dönemdir Ceyhan Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatarak, ‘ülkücü’ kökenden geldiğini söyledi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na da ‘ülkücü’ kimliği ile talip olduğunu belirten Sözlü, “Belediye başkanlarının partisi olmadığı söylenir. Evet, ben Adana’daki her siyasi partiden oy aldım. Herkes bilir ki milliyetçi belediyecilikte adalet esastır. Biz hiçbir zaman partizanlık yapmadık” dedi. Sözlü, “Bugün Türk’ün adından rahatsız olup andımızı değiştirenlere, bölücülerin önünde diz çöküp dilimizi parçalayanlara, devlete adını veren Türkü'n adından her platformda rahatsız olanlara elbette bu milletin vereceği dersler olmalıdır. Her gün zikzak yapan bir siyasi anlayış MHP’de olmamıştır” diye konuştu.

Aday tanıtım töreninde Demokratikleşme Paketi’ne tepki için 11 yaşındaki Aleyna isimli bir kız çocuğu platforma çıkartılarak, andımız okutuldu. Törene katılan partililer de andımıza eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER