HaberlerGündemMezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Mezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Diyarbakır’da İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun Yeni Tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı kararlar gereği Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, emniyet birimleriyle koordineli olarak mezarlık bölgesinde denetim gerçekleştirdi.

Mezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun mezarlıklarla ilgili aldığı yasak kararlarıyla ilgili denetimler devam ediyor. Perşembe günü oluşabilecek yoğunluğa karşı tedbir alan Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri emniyet birimleriyle beraber ortak çalışma yaparak vatandaşları hem bilgilendirdi hem de olası risklere karşı uyardı.

Zabıta ve polisin ortak çalışmasıyla Yeniköy Mezarlığı bölgesinde bulunan vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılarak mezarlıkların giriş ve çıkış noktaları kontrol altına alındı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla gerçekleşen denetimlerde ayrıca sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 65 yaş üstü vatandaşlar ve sigara yasağı ile ilgili tedbirler de uygulandı.

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji'den kuvvetli buzlanma ve don uyarısıMeteoroloji'den kuvvetli buzlanma ve don uyarısıTürkiye'den Yunan Başpiskopos'a "İslam dini" tepkisiTürkiye'den Yunan Başpiskopos'a "İslam dini" tepkisiHafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiHafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiMeteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıMeteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısı
SIRADAKİ HABER