HaberlerGündemMezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Mezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Diyarbakır’da İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun Yeni Tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı kararlar gereği Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, emniyet birimleriyle koordineli olarak mezarlık bölgesinde denetim gerçekleştirdi.

Mezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun mezarlıklarla ilgili aldığı yasak kararlarıyla ilgili denetimler devam ediyor. Perşembe günü oluşabilecek yoğunluğa karşı tedbir alan Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri emniyet birimleriyle beraber ortak çalışma yaparak vatandaşları hem bilgilendirdi hem de olası risklere karşı uyardı.

Zabıta ve polisin ortak çalışmasıyla Yeniköy Mezarlığı bölgesinde bulunan vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılarak mezarlıkların giriş ve çıkış noktaları kontrol altına alındı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla gerçekleşen denetimlerde ayrıca sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 65 yaş üstü vatandaşlar ve sigara yasağı ile ilgili tedbirler de uygulandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER