HaberlerGündemMezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Mezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Diyarbakır’da İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun Yeni Tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı kararlar gereği Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, emniyet birimleriyle koordineli olarak mezarlık bölgesinde denetim gerçekleştirdi.

Mezarlıklarda cuma günü öncesi denetimler arttırıldı

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun mezarlıklarla ilgili aldığı yasak kararlarıyla ilgili denetimler devam ediyor. Perşembe günü oluşabilecek yoğunluğa karşı tedbir alan Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri emniyet birimleriyle beraber ortak çalışma yaparak vatandaşları hem bilgilendirdi hem de olası risklere karşı uyardı.

Zabıta ve polisin ortak çalışmasıyla Yeniköy Mezarlığı bölgesinde bulunan vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılarak mezarlıkların giriş ve çıkış noktaları kontrol altına alındı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla gerçekleşen denetimlerde ayrıca sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 65 yaş üstü vatandaşlar ve sigara yasağı ile ilgili tedbirler de uygulandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER